BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Düşerken Altcoinlerde Son Durum Ne? “%98 Düşen Var”

Bitcoin'deki düşüş altcoinlerde deprem etkisi yaptı.

Bitcoin’deki %14’lük düşüş uzun süredir katlanarak yükselen altcoinlerde deprem etkisi yaptı.

En büyük altcoin Ethereum 2400$ seviyelerinden 1947$ seviyelerine kadar geriledi. Bu %18’lik bir düşüş anlamına geliyor. Bu seviyeden tepki alan ETH 2150$ üzerine çıkmayı başardı.

Diğer altcoinlerde ortalama %25-%30 arası düşüşler izlenirken Bitcoin’deki tepki alımı ile birlikte hemen hemen hepsinde kısmi bir toparlanma görüldü. Yeni yatırımcılar bu dalgalanmadan etkilenmiş olsa da uzun süredir pozisyon tutan yatırımcıların hala yüksek oranda karda olduklarını hatırlamakta fayda var.

Bu dibe dalış sırasında bundan faydalanmak isteyen yatırımcılar borsaların engeliyle karşılaştı. Global ve yerli bir çok borsanın fiyatın dip yaptığı sırada limit emir ve piyasa emri işlemlerini yerine getirmediği bildirildi.

Ren coinde yaşanan düşüş ise kripto para piyasalarının gerçeğini gözler önüne serdi. Ren tek bir mumda %98’lik bir düşüş yaşayarak sıfırlanmanın eşiğinden döndü.

Bitcoin’deki düşüş bir ilke de imza attı. Messari’den Mira Christanto tek bir kişiye ait 68.7 milyon dolarlık pozisyonun tasfiye olduğunu aktararak bu tasfiye tarihinin en büyük tasfiyesi dedi.

İlgili Haber  Bitcoin (BTC) Sert Düştü! Bu Söylenti Düşüşü Tetiklemiş Olabilir!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu