Haberler

Blockchain Derneği, Kripto Paralar İçin Biden’ın Trump’tan Daha İyimser Olacağını Düşünüyor

Kripto paralar gün geçtikçe tüm dünyanın dikkatini çekmeye devam ediyor. Geçmiş dönemde hükümetlerin sert tavırlarına maruz kalıp gerilemeler yaşasa da son dönemde özellikle Biden ile beraber kripto paraların tüm dünyada daha popüler ve kullanılabilir olacağı tahmin ediliyor. Blockchain Association yönetim kurulu Kristin Smith, Biden yönetiminin kripto paralara Trump yönetiminden çok daha dostça davranacağını düşündüğünü belirtti.

Fortune’s Balancing the Ledger’a konuk olan Smith, kripto paraların Biden yönetimi ile beraber bir fırsat yakalayacağını ifade ederek sözlerine devam etti:

Biden yönetiminin ve göreve gelen yeni kişilerin kripto paralara çok daha iyimser baktığını görüyor ve ilerleyen dönemde bu durumun kripto paralar için oldukça olumlu olacağını düşünüyorum.

Eski bir Goldman Sachs mensubu olan ve kripto paralar hakkında geçmişte oldukça olumlu açıklamalar yapan Gary Gensler’ın Biden’ın ekibine dahil edilmesi Smith’in iddialarını doğrular nitelikte. Ayrıca Gensler’ın MIT’de Blockchain ve kripto para eğitmeni olması da dikkat çeken en önemli detaylardan.

Wall Street Journal’a göre de Biden’in gelmesiyle Bitcoin ve kripto paralar hiç olmadığı kadar içimizde olacak. Zira 23 Kasım’da kapak fotoğrafına taşıdığı Bitcoin hikayesi de bu fikri doğrular nitelikte.

Biden yönetiminin kripto paralara olumlu tavır sergileyeceği iddiaları destekleyen bir diğer konu ise Jenet Yellen’ın Hazine Sekreteri olarak atanması oldu. Yellen bir Bitcoin hayranı olmasa da kripto para birimlerinin gelişmesi gerektiğine inanıyor. Daha önceki açıklamalarında “işlemlere finansal sistem genelinde bakılırsa kripto paralar yeni bir teknolojidir” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Dolayısıyla da ABD Hazine Bakanlığı’nın yeni sekreteri olarak, Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN), Dış Varlık Kontrol Ofisi (OFAC), İç Gelir Servisi (IRS) ve Mali İşler Dairesi gibi düzenleyicileri etkileme olasılığı daha yüksek olacaktır.

Trump yönetimine bakıldığında ise; şu zamana kadar kripto paralarla ilgili çok fazla dost canlısı bir tavır görülmedi. Özellikle Ripple ve Bittrex gibi büyük kripto para şirketleri düzenlemelerden dolayı herhangi bir sorun yaşamamak için merkezlerini ABD’den dışarıya taşıma yolunu bile tercih ettiler.

Pek çok alanda merkezi olmayan düzenlemeler kripto para sektörüne girmeyi zorlaştırıyor ancak kripto para gizliliği aslında insan hakları açısında bir zorunluluk olarak görülüyor. Özellikle parasının nereye gittiğini bilinmesini istemeyen, hız ve güvenlik gibi konuların üst düzey yaptığı online bahis oyunları sitesi 1xBit gibi siteler bu teknoloji sonuna kadar kullanıyor.

1xBit gibi kripto paraları sistemine dahil etmiş platformlar, tamamen anonimlik sunarken aynı zamanda 25’ten fazla kripto para işlem çiftine olanak sağlayarak 7 BTC’ye kadar hoş geldin bonusunu da kullanıcılara vermektedir. Ayrıca bu gibi adımlar için de kimlik doğrulama işlemlerine gerek kalmaz.

Kripto paralara her geçen gün daha fazla yaklaştığımız ve iç içe olduğumuz bu günlerde 1xBit ile işlemlerini yapabilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu