bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriSponsorluBlockcircus İstanbul - Blockchain Hackathon Etkinliği

Blockcircus İstanbul – Blockchain Hackathon Etkinliği

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin herkes tarafından biliniyor olmasına rağmen, arkasındaki teknoloji Blockchain hakkında bilgi sahibi insan sayısı oldukça az. Son dönemdeki gelişmelerle birlikte Blockchain altyapısının sektöre getirdiği yenilikler, bu alanda yeni bir çağın açılacağına dair bizlere ipuçları veriyor. Ancak bu değişimin gerçekleşmesinin önünde pek çok problem var. Teknik problemlerin dışında, dünya genelinde en büyük problem, bu alanda yeterli sayıda geliştirici (yazılımcı ve tasarımcı) bulunmamasıdır. Özellikle Türkiye’de kripto paralara büyük ilgi olmasına rağmen, yeni ürün geliştirme kısmında oldukça eksik durumdayız. Yani kullanıyoruz, ancak üretmiyoruz.

Uzun yıllar Türkiye ve Amerika’da yazılım alanında yaptığı çalışmaları ile seri girişimci olarak tanıdığımız Kemal Apaydın bu alanda yeni bir çözüm getiriyor. Blockchain alanında son 5 yıldır mining ile başlayan, San Francisco’da bulunduğu süre içerisinde ise işin daha çok teknoloji tarafında çalışmalar yapan Kemal Apaydın liderliğinde, etkinlik alanında deneyimli Ali Perik, Ezgi Erdem ve Zeynep Özbay, Türkiye’nin ilk Blockchain Eğitim Hackathonu olan Blockcircus’u düzenliyorlar. Etkinliğin amacı bu alana ilgili yazılımcı ve tasarımcıları, ekosistemdeki başarılı eğitmen ve mentorlarla biraraya getirerek blockchain üzerine ürün geliştirebilmelerine yardımcı olmak.

Ücretsiz gerçekleşecek olan etkinlik 29 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Kolektif House Levent’de olacak.

Blockcircus; girişimcilik ekosisteminin blockchain katalizörü olmayı hedefliyor. Kısa sürede 20+ mentor, 12 partner ve birden çok sponsorluk ile etkinliğe destek verenlerin arasında IBM, 500 Startups ve Hackquarters gibi yakından tanınan firmalar da var. Etkinlik sadece yerel bir problemi değil, global ölçekte blockchain alanında en büyük problemlerden birine çözüm olabilir. Bu nedenle yakın dönemde San Francisco ve Berlin’de de etkinliğin düzenlenmesi için çalışmalara şimdiden başlanmış durumda. Şimdiye kadar Blockchain’i Bitcoin ile bir tutan genel kanının değişmesi gerektiğini ifade eden Apaydın:

‘’Blockchain; Bitcoin’den çok daha fazlası, bu işin teknoloji tarafında dünya genelinde çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Türkiye olarak bu treni kaçırmamalıyız.’’

diyerek bu konuda hızlı hareket etmemiz gerektiğini ifade ediyor.

Bu konuyla ilgili workshoplara katılabileceğiniz, başarılı eğitmen&mentorlarından destek alarak ürün geliştirebileceğiniz Türkiye’nin ilk Blockchain eğitim hackathonu olan Blockcircus’a buradan başvurabilirsiniz; https://blockcircus.com/

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları