Sponsorlu

Sağlık Alanında Blockchain

Sağlık kuruluşlarında hastaların ilk müracaatından, muayenesine ve verilen ilaçlara kadar kayıt alınan her türlü bilgilerin (hasta bilgileri dahil) sıfır hata ile saklanması ve gizli tutulması gerekmektedir. Kesintisiz hizmet veren bu kurum ve kuruluşlar bu konuda hata yapmamak için Blockchain sisteminden faydalanmaktadır ve bu sistem bu konudaki problemleri tamamen çözmektedir. Hem bu verilerin kullanılması için yüksek maliyetlerden hem de güvenlikten yana sıkıntılar Blockchain sistemi ile ortadan kalkmaktadır.

Sağlık Adına Her Şey

Toplum yararına kurulan ve tüm faaliyetlerini bu kapsamda yürüten www.polikinlik.com sitesi, İstanbul’da bulunan hastane bilgilerinden ilk yardıma kadar birçok sağlıkla ilgili konuları, direkt olarak kaynağından alıp yorumsuz olarak kullanıcılarına iletmektedir. Sitede merkezi randevu sistemi olarak bilinen ve bu sistemin nasıl kullanılacağını anlatan mhrs portal başlığında faydalı bilgiler de sunuluyor. Site işyeri hekimi gibi yasal zorunluluğu olan konular hakkında da doyurucu bilgiler vererek, kullanıcıların ulaşmakta zorluk çektiği konuları ana sayfasında yayınlıyor.

Poliklinikler ve Hastaneler

Sitedeki poliklinikler başlığında; polikliniğin tarifi ve önemi, klinik ile arasındaki fark ile poliklinik çeşitleri ve kapsadığı hastalıklar (ortopedi, nöroloji ve kulak burun boğaz gibi) gibi sağlık kurumlarına gidildiğinde hangi polikliniğe baş vurulması gerektiği konusunda bilgilendirici açıklamalar bulunuyor. Sitenin hastaneler bölümünde ise; hastanenin tanımı ve toplumdaki önemi ile gelecekteki yerini anlatan bilgiler ile İstanbul ilinde bulunan doğum, üniversite ve devlet hastaneleri ile ilgili bu hastanelere gidecek hastalar için detaylı ve yararlı bilgiler mevcut.

Sitenin Diğer Bölümleri

Sitenin bölümlerinden olan tıbbi birimlerde hastane ve polikliniklerle sağlık kuruluşlarında bulunan hastalıklarla ilgili bölümler hakkında bilgiler bulunuyor. Hastalıklar başlığı altında; ameliyatlar, inme, kanser çeşitleri ve belirtileri ile hangi hastalıktan hangi bölüme başvurulması gerektiğini içeren güncel ve son gelişmeleri de kapsayan bilgiler mevcut.

Sitenin genel bilgiler bölümünde; doktor ve hemşireler ile ilgili bilgi ve gelişmeler, EKG ve EMAR gibi görüntüleme sistemleri, laboratuar işlemleri ve muayene hakkında doğru olarak bilinen yanlışları anlatan makale ve yazılar bulunuyor.

Sitede Sağlık Bakanlığı’ndan adlı bir başlık altında ise; işe giriş için gerekli olan sağlık raporunun alınması, aile hekimliği değiştirme dilekçesi, aile hekimi sorgulama sistemi ve sağlık kurulu raporu alınırken gerekli olacak belgeler gibi günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan ve gerek duyulan resmi işlemler ile ilgili form ve bilgileri açıklaması ile birlikte bulunduruyor. Sitede ayrıca bitkiler, cilt sağlığı, diyet ve sağlıklı yaşam gibi konularda önemli gelişmeleri ve doğru bilgilerin açıklandığı sağlık bölümü de mevcut.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box