Haberler

Türkiye’nin Kripto Parası NeXpara Bugün Piyasalara Girdi

Türkiye’nin Kripto Parası NeXpara Bugün Piyasalara Girdi

Ülkemizin ilk milli ve yerli dijital para birimi olan NeXpara, bugün kripto piyasasına girdi. Türk yazılım ekiplerinin oluşturduğu ve BDDK lisansına sahip NeXpara, halka arz (ICO) edildi. 1 ile 31 Mart tarihleri arasında halka arz devam edecek. Yerli dijital paralanın kendisine özel ATM kartları ile alışverişte de kullanımı sağlanacak.

Diğer dijital para birimlerinde yaşanan en büyük sorunlardan biri, dijital paraların hemen nakite çevrilememesidir. Yerli kripto para NeXpara’da bu soruna çözüm bulundu. NeXpara’ya özel ATM kartları ile herhangi bir banka ATM’sinden 7/24 alım satım yapabilmek mümkün olacak. Ayrıca bu kart ile kredi kartının geçerli olduğu tüm alışverişlerde de kullanılabilecek. NeXpara ATM kartı, geliştiricilerin yaptığı açıklamada 2018 haziran tarihinde piyasaya çıkacak.

Türkiye’nin Kripto Parası NeXpara Bugün Piyasalara Girdi

Madencilik Yapılmayacak

Geliştiriciler, NeXpara’nın çok fazla üretilmemesi için Bitcoin’de olduğu gibi üretim limiti koyduklarını ifade ettiler. Ayrıca diğer birçok dijital para biriminde madencilik ile üretim yapılması, NeXpara’da mümkün olmayacak. Yerli dijital parayı tasarlayan ekip hem çevreye hem de ekonomiye katkıda bulunmak için böyle bir yöntem geliştirildi. Bilindiği üzere Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para madenciliği yapılırken çok yüklü bir elektrik tüketimi olmaktadır.

ICO Aşamasında Fiyat 1 ₺

NeXpara’nın ICO süreci 1 ila 31 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Halka arz süresinde 1 NeXpara 1 TL değerinde olacak ve bu fiyattan satışlar gerçekleşecek. Gerekli tüm detaylı bilgileri Nexpara resmi sitesinden öğrenebilirsiniz.

GÜNCELLEME

Yaşanan bir takım olumsuzluklar sebebiyle Nexpara piyasadan çekildi. Detaylar haberimizde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu