Bitcoin İçin 10.000 Dolar Hala Masada Mı? Bloomberg Analisti Değerlendirdi!

Ekim ayına güçlü bir başlangıç yapan lider kripto para birimi Bitcoin 28,500 dolarlık seviyeyi koruyamadı ve 27.500 dolar seviyesine geriledi.

Dün yaptığı paylaşımda Bitcoin ve kripto para piyasası için durgunluk uyarısında bulunan Bloomberg analisti Mike McGlone‘dan yeni bir paylaşım geldi.

Bitcoin’deki düşüşün FED pivotlarından (FED’in para politikasında sıkılaştırma söylemlerinden) önce geldiğini belirten McGlone, dördüncü çeyreğin başında BTC likiditesinin negatif olduğunu ve kalmaya devam ettiğini söyledi.

Kripto para piyasasındaki durgunluğun küresel faiz oranları yükselmeye devam ederken kalıcı olabileceğini iddia eden ünlü analist, yükseliş ve likiditenin tekrardan pozitife dönmesi için önce Bitcoin’in düşmesi gerekebileceğine işaret etti.

Mike McGlone paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin 2023’te çoğu riskli varlıkla birlikte kazanç elde etti, ancak bu kısa süreli bir yükseliş olabilir.

Zira Bloomberg Economics hala ABD’nin yıl sonunda olası bir resesyonla karşı karşıya kalabileceğine ilişkin öngörüsünde kararlılığını koruyor.

Bitcoin için yaklaşık 30.000 dolar seviyesi önemli bir direnç olmaya devam ediyor ve BTC için riskler hala 10.000 dolara doğru yöneliyor.”

Bitcoin yazım esnasında 27,560 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!