Canlı Kripto Para Verileri

  • Piyasa Değeri: $1,079.47 B
  • 24s Cilt: $79.75 B
  • BTC Hakimiyeti:40.87%
# İsimFiyatPiyasa DeğeriHacim (24s)Mevcut TedarikFiyat Grafiği(7D)

Güncel Kripto Para Haberleri

Bitcoin Borsası Binance, Bitzlato Bağlantılı Cüzdanlar Hakkında İşlem Başlattı

Kripto para borsası Binance’in kısa bir süre önce ABD Adalet Bakanlığı tarafından yaptırım uygulanan Bitzlato borsası bağlantılı çok sayıda hesabı kapattığı öğrenildi. Gelişme, Rusya merkezli...

Bu Altcoinde Kritik Bir Hata Son Anda Fark Edildi: Fonlar Güvende Mi?

Kısa bir süre önce Ripple (XRP) sahiplerine airdrop olarak dağıtılan bir altcoin olan Flare Network (FLR), geliştiricilerin yaptığı açıklamaya göre ekosistemdeki büyük bir bug’ı...

Haftaya Satışla Başlayan Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum Ne?

Ocak ayı boyunca neredeyse soluksuz yükselen kripto para piyasası duraklamanın ardından gelen kâr satışları nedeniyle haftaya satıcılı başladı. An itibariyle kripto paralara özel bir olumsuz...

Kripto Para Nedir?

Kripto para, internet üzerinde kullanılmak amacıyla üretilmiş, merkezi olmayan, yapılan işlemleri güvenli şekilde gerçekleştirmek adına matematiğin bir dalı olan kriptografi kullanılarak tasarlanmış dijital para birimleridir. İlk kripto para birimi Bitcoin’dir. 

Canlı Kripto Verileri Nasıl Takip Edilir?

Kripto para birimleri diğer piyasalardan farklı olarak 7/24 işlem gören varlıklardır. Bu sebeple yatırımcılar için kripto para verilerini anlık olarak takip etmek çok önemlidir. Yatırım kararı almadan önce kripto paraların güncel ve geçmiş fiyatları üzerinden analizler yaparak gelecekte fiyatın nasıl şekilleneceği tahmin edilmeye çalışılır. Bitcoinsistemi.com üzerinden kripto para birimlerinin fiyatlarını canlı olarak takip edebilirsiniz.

Anlık Kripto Para Grafiği Nasıl Yorumlanır?

Kripto para grafikleri incelenirken grafik tipi önemlidir. Genellikle mum veya alan grafik yapısı seçilerek mevcut fiyat hareketleri incelenir.

Grafik incelenmesi yaparken zaman periyotları da yine önemli olan unsurlardandır. Dakikalık, saatlik, günlük ve haftalık periyotlar, fiyatın o periyot aralığında ne gibi hareketler sergilediğini yatırımcıya gösterir.

Geçmiş fiyat hareketlerine bakarak destek ve direnç noktaları belirlenir ve fiyatın gelecekte nasıl tepki verebileceği tahmin edilmeye çalışılır. Her yorum veya analiz yüzde 100 doğruluk vermese de grafik yorumlamak yatırımcıyı, belirli risklerden koruyabileceği gibi kâr fırsatlarını da kaçırmamasını sağlayabilir.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz:

İlgili Haber
Kripto Para Yatırımına Yeni Başlayanlara Tavsiyeler ve Öğretici Bilgiler

Coin’ler Neye Göre Yükselip Düşüyor?

Kripto para birimleri, kripto para borsalarında işlem görür. Kripto para borsaları alıcı ve satıcıları birleştiren platformlardır.

Örneğin elinde Türk lirası olup Bitcoin almak isteyen bir kişi ile elinde Bitcoin’i olup bunu satmak isteyen bir kişi kripto para borsalarında bir araya gelir. 

Yine örnek vermek gerekirse; X bir coini 1TL’den almak isteyen bir kişi bunu “emir defteri” denilen yere emir girer ve özetle “X coini 1 TL’den almak istiyorum” demiş olur. Yine elindeki X coini satmak isteyen kişi eğer bunu 1 TL’den satmak isterse eşleşme gerçekleşmiş olur. Böylelikle alıcı ve satıcı aralarında değiş tokuş işlemini yapmış olur.

Aynı şekilde yine X coini satmak isteyen kişi bunu 1.5 TL’ye satmak ister ve bu fiyata bir alıcı bulursa, coinin fiyatı 1.5 TL’ye yükselmiş olur.

Yani coinlerin fiyatını tamamen alıcı ve satıcı (arz ve talep) belirler.

Kripto para borsalarının işleyişi, emir defteri kavramı ve bu konu hakkında daha birçok konuyu aşağıdaki içerikten daha detaylı öğrenebilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin ve Altcoin Yatırımı Yaparken Sermayeye USD Bazlı Bakmanın ve Hacimli Borsada İşlem Yapmanın Önemi

Coin Fiyatlarını Canlı Takip Ederken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her kripto para borsasındaki alıcı ve satıcılar birbirinden farklı olduğu için A borsası ile B borsası arasında küçük fiyat farkları olabilir. Örneğin bir borsada Bitcoin’in fiyatı 24.000$ olurken diğer bir borsada 24.050$ olabilir.

Burada eğer anlık bir işlem yapılıyorsa yatırımcı, yatırım yaptığı borsadan fiyatı takip etmelidir. 

Hangi Kripto Paraları Canlı Bir Şekilde Takip Edebilirim?

Bir borsada listelenmiş olan tüm kripto paraları canlı bir şekilde takip edebilirsiniz. Çünkü kripto para borsaları alıcı ve satıcıların yaptığı işlemleri doğrudan görüntülemek zorundadır. Bu durumda bir borsada listelenmiş herhangi bir coin fiyatı, istenilen anda canlı olarak takip edilebilir.