AltcoinHaberler

1.1 Milyar Adet VET Tokeni Çalındı!

VeChain, olay sonrasında tüm kripto para borsalarına acil durum kodu gönderdi.

VeChain hesaplarından 6.6 milyon dolar değerindeki 1.1 milyar adet VET tokeni çalındığı açıklandı. Tokenlerin aktarıldığı cüzdan adresleri tespit edilerek cüzdanların gözetim altına alındığı bildirildi.

Olay tüm kripto para borsalarına bildirildi. VeChain denetim altına alınan tüm cüzdanların kara listeye alınmasını istedi ve böylelikle hırsızların çaldıkları tokenleri satmalarının önlenmesini talep etti.

İlgili hırsızlık olayının VeChain çalışanlarından birinin güvenlik prosedürlerine uymadan cüzdan oluşturduğu tespit edildi. İnsan kaynaklı bu güvenlik açığının çok sonradan fark edilmiş olmasının hırsızlık olayını daha da kolay hale getirdiği düşünülüyor.

Firmanın yaptığı hırsızlık duyurusunun ardından VET fiyatında düşüş yaşandı. 1 saat içinde token fiyatı 0,0622 dolardan 0,00569 dolara düştü ve yüzde 10’lara varan kayıplar yaşattı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu