Altcoin

1 Yıldan Sonra Dogecoin ve Shiba Inu İle İlgili Bir İlk Görüldü!

Top 10 ilk defa meme odaklı kripto paralardan temizlendi!

Meme coin furyası kesinlikle 2021 yılında inanılmaz bir hareketlilik kazandı ve Dogecoin (Doge), Elon Musk’ın katkıları ile top 10 içerisine girdi. DOGE’un bir noktada 3. sıraya kadar yükseldiği bile görüldü ve söz konusu meme coin çılgınlığı Shiba Inu (SHIB) gibi diğer kripto para birimlerinin de top 10’a girmesi ile devam etti.

DOGE ve Benzerleri Gitti!

Bunun devamında ise birçok başka meme odaklı kripto para birimi sırasıyla top 50 ve top 20 gibi sıralara girmeyi başardı. Şimdi ise kripto para sektörünün yakın zamanda yaşadığı sert düşüş nedeniyle top 10 ilk defa meme odaklı kripto para birimlerinden temizlendi.

Coinmarketcap verilerine göre top 10 içerisine bakıldığında 10. sırada Terra’nın (LUNA) yer aldığı görülmekte. Düşüşe kafa tutan ve tam olarak her şeyin yarı yarıya düştüğü anlarda tüm zamanların rekorunu kıran LUNA, bu sayede Dogecoin’i geçmeyi de başardı. LUNA 70 doların üzerine kadar çıkarken toplam piyasa değerini de 26 milyar dolara taşıdı. DOGE ise son düşüşler sonrasında ancak 24 milyar dolar seviyesinde tutunabildi.

Düşüşlerden bir hayli kötü etkilenen Shiba Inu ise 20 milyar dolara geriledi ve gerilemeye de bir süre devam edecek gibi gözüküyor. Son 24 saat içerisinde kripto para sektörünün genelinde orta halli bir yükseliş görülmekte ve bunu top 10 içerisinde en iyi kullanan LUNA oldu. Top 10’un uzun süreden sonra ilk defa DOGE benzeri kripto paraları içermeyen versiyonu, sektörün olgunlaştığını gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu