Kripto HaberleriAltcoin100 Milyon Dolar Hacklenen Altcoin, Topluluğun Tepkisi Sonrası Geri Adım Attı!

100 Milyon Dolar Hacklenen Altcoin, Topluluğun Tepkisi Sonrası Geri Adım Attı!

Takip et

Altcoin protokolü Harmony (ONE), Haziran ayında gerçekleşen 100 milyon dolarlık hack olayının ardından zarar görenlere tazminat ödenmesi konusunda topluluğuna ve ortaklarına yeni bir öneride bulundu.

Zararın Karşılanması İçin Yeni Altcoin Basılması Fikri Topluluk Tarafından Tepki Görmüştü

Saldırıda, Harmony ve Ethereum blok zincirleri arasında varlıkları taşımak için zincirler arası bir köprü olan Horizon Ethereum köprüsü kullanılmıştı.

Saldırganlar 100 milyon dolar değerinde BUSD, USDC, ETH ve WBTC altcoin varlıklarını çalmış, ardından tüm tokenları ETH ile takas ederek fonları aklamaya devam etmişti.

Harmony, çalınan fonları iade etmek için 1 milyon dolarlık bir ödül teklif etti, ancak sonuç alamadı. Harmony’nin ana ekibi daha sonra hack kurbanlarına geri ödeme yapma planının bir parçası olarak milyarlarca yeni Harmony ONE tokenı basmak için bir hard fork önerisi sunmuştu.

O sırada ana ekip, vakıf hazinesinin harcanmasına karşı çıkarak bu fonların büyüme ve ekosistem planları için olduğunu söylemişti.

Harmony topluluğu, böyle bir coin basımının enflasyonist etkisinden endişe duyarak yönetim forumunda bu öneriden memnun görünmedi. Teklif daha sonra geri çekildi.

İlgili Haber
Ethereum Ekosistemi Felaketin Eşiğinden Döndü: 540 Milyon Doları Kurtaran Hacker'a Ödül Verildi!

Harmony Protokolü, Kullanıcı Zararlarının Karşılanması İçin Yeni Önerisini Sundu

Bugün bir blog yazısı aracılığıyla duyurulan yeni teklifte Harmony altcoin ekibi, Harmony’nin doğrulayıcılarını ve topluluğunu dinledikten sonra, “Harmony Blockchain’inin temelini %0 yeni coin basımı ile koruma” hedefini benimsediğini ve şimdi kurtarma fonları için vakıf hazinesini kullanmayı önerdiğini söyledi:

“Daha fazla ONE token basmamayı ya da protokolün hard fork’u ile tokenomiklerimizi değiştirmemeyi öneriyoruz. Bunun yerine, hazinemizi hem kurtarma hem de geliştirme için kullanmayı öneriyoruz.”

Harmony, önümüzdeki günlerde kurtarma için tahsis edilen fonları dağıtma mekanizmalarını özetleyen ayrıntılı bir güncelleme sağlayacağını da sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları