AltcoinHaberler

16 Aylık Projenin Meyveleri Toplanmaya Başladı! AVAX Uçuşa Geçti!

Türk profesörün başında bulunduğu proje yatırımcısını memnun etmeyi sürdürüyor.

Prof Dr. Emin Gün’ün başında bulunduğu Ava Labs projesinin tokenı AVAX bugün Binance’te listelenmesiyle adeta şaha kalktı.

Bu, AVAX token sahiplerinin bundan böyle Avalanche Wallet ve Binance hesaplarını kullanarak Binance’te AVAX işlemlerine başlayabileceği anlamına geliyor. Ayrıca yapılan açıklamayla Avalanche’nin AVAX/BTC, AVAX/BNB, AVAX/BUSD ve AVAX/USDT işlem çiftlerinde hizmet vereceği de belirtildi.

Kullanıcılarına borsa desteği sunan, merkeziyetsiz kredi veren ve stablecoin hizmeti sağlayan çok sayıda projeye ev sahipliği yapmayı hedefleyen Avalanche’ın yerel tokenı olan ve temel olarak ağı güvence altına almak, eşler arası değer aktarımı yapmak, operasyonel ücretler için ödeme yapmak ve Avalanche platformunda yeni ağlar oluşturmayı amaçlayan son derece yeni bir kripto para birimi olarak kaşımıza çıkıyor. Getirdiği birçok yenilik bakımından daha şimdiden Ethereum’a rakip olarak gösterilen AVA’ın, hem işlem kapasitesi hem de işlemleri sonlandırma hızı açısından Ethereum’dan çok daha iyi bir performans göstermesi umuluyor.

Ana ağa geçiş yapmasının ardından Binance’te listelenmesiyle satış fiyatını %600 artıran AVAX, sadece Binance’te değil, Huobi, FTX, Gate.io ve CoinEX’te de listelendi. Ancak en büyük etkiyi Binance listelenmesinin yaptığı aşikar. Bu listelenmenin 10 kattan fazla bir artış yaşayan AVAX fiyatı, an itibarı ile 4.74 dolardan işlem görüyor. Söz konusu tokenın ICO fiyatının 0,50 dolar olduğu hesaba katılacak olursa böylesi bir artışın büyük önem arz ettiğini söylemek yanlış olmaz.

16 aylık bir çalışmanın ürünü olan projenin piyasa değeri ise 133 milyon doları geçmiş durumda. Bu yükseliş sonrası Avalanche, piyasa değerine göre en büyük 25 DeFi platformu (CoinGecko’nun DeFi sıralamasına göre) arasında yer almayı başardı.

*Hali hazırda yükselmiş olan coinler bir takım riskleri beraberinde barındırır. Bu sebeple yeni yatırım yapacak olan kişilerin makul alım noktalarını beklemesi ve bir strateji dahilinde yatırım yapması önerilmektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu