HaberlerKripto Para

18 Yaşındaki Kripto Hackerı Onlarca Kişiyi Mağdur Etti

Toplamda 50 milyon dolardan fazla kripto parayı çalmakla suçlanan genç hırsızın Kanada uyruklu olduğu öğrenildi.

Amerikalı ve Kanadalı onlarca yatırımcının toplamda 50 milyon dolardan fazla kripto parasını çalmakla suçlanan Samy Bensaci, 2018 yılında gerçekleştirdiği hackerlık suçuyla itham ediliyor. 18 yaşındaki hackerın kripto suç örgütlerinden birine dahil olduğu ve dört ayrı suçla yargılanacağı öğrenildi.

İşin ilginç yanı mağdur yatırımcılar arasında ünlü isimlerin de olması. “Blockchain Devrimi: Bitcoin’in Ardındaki Teknoloji Parayı, Şirketleri ve Dünyayı Nasıl Değiştiriyor” adlı kitabın yazarları da söz konusu mağduriyeti yaşayan isimler arasında yer alıyor. Kitabın yazarlarından Don Tapscott, dolandırıcıların hedefi olduklarını doğrulamakla beraber herhangi bir para kaybı yaşamadığını polis ekipleriyle yaptıkları ortaklaşa çalışmayla suçluların adalete teslim edildiğini ifade etti.

Dolandırıcılık, kimlikte sahtecilik, bilgisayar bilgilerine illegal yollarla erişmek ve SIM kart verilerini izinsiz kullanmak suçlarından 2019’un Kasım ayında tutuklanan Bensaci, 200 bin dolarlık kefaletle ve İnternet’e bağlı herhangi bir cihaz kullanmamak koşuluyla serbest bırakıldı. Genç hackera getirilen tek kısıtlama bu değil. Bensaci’nin bundan böyle bilgisayar, tablet, cep telefonu, oyun konsolu ve herhangi bir kripto para birimini kullanması da kesinlikle yasak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu