Kripto HaberleriXRP21 Milyon XRP Binance Borsasına Taşındı

21 Milyon XRP Binance Borsasına Taşındı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tanınmış kripto takip hizmeti Whale Alert, son 15 saat içinde HitBTC borsasından Binance’e 21.001.636 milyon XRP’nin (16.782.761 milyon dolar) yollandığını duyurdu.

Analiz platformu Bithomp’tan gelen açıklamada ise söz konusu anonim cüzdanın Binance’e dayandığı ve HitBTC’deki cüzdanın Poloniex borsası tarafından açıldığı ifade edildi.

Daha önce de 127.3 milyon XRP büyük Güney Kore kripto borsaları Bithumb ve Coinone tarafından taşınmıştı. Söz konusu transferlerin hepsi de XRP adres aktivitesinde keskin bir artışa denk geldi.

Bu gibi aktarımların genellikle fiyatı düşüren etkiler olduğu biliniyor. Hatta daha önce borsalar arası yapılan bu aktarımların doğrudan Ripple şirketi tarafından da yapıldığı ve bunun satış baskısını körüklediği daha önce görülmüş bir şey.

Öte yandan Bbgün aktif XRP adreslerinin sayısı geçen yılın mayıs ayına kıyasla çok daha fazla. Öte yandan ekim ayındaki aktif XRP adreslerinin toplamı 147.000 iken bu sayıda gözle görülür bir azalma yaşanmış durumda.

Şu anki aktif adres sayısı 95.300 civarında. Bununla birlikte bu sayı 2020’nin Mayıs ayı ile kıyaslandığında (o zamanlar sadece 5.000 idi) adres sayılarında ciddi bir artış gerçekleşmiş durumda. Bazı büyük XRP topluluk üyelerine göre bu artış XRP için iyi bir işaret.

XRP Anlık Durum

CoinMarketCap verilerine göre 8. sırada yer alan kripto para birimi dün itibarı ile düşüşe geçerek birkaç gündür 0.79 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

Tanınmış Kripto Borsasının XRP’yi Delist Etme Kararı

XRP ile ilgili bir gelişme de Kanada’dan geldi. Ülkenin tanınmış kripto para borsası Bitbuy, 13 Ocak 2022’de XRP’yi delist edeceğini açıkladı.

Bitbuy, şimdiye kadar sunduğu hizmetle kullanıcıların XRP’yi Kanada doları ve Bitcoin ile takas etmelerine imkan tanıyordu ancak bu son kararla XRP/CAD ve XRP/BTC ticareti mümkün olmayacak.

Borsanın aldığı bu kararda SEC davası başat neden oldu. Borsa yayınladığı son duyuruda uluslararası düzenleyicilerin görüşlerine önem verdiklerini üstü kapalı olarak belirtmişti.

SEC davası hala sürerken sonucun ne olacağı ve kripto borsalarının XRP’ye karşı nasıl bir tavır takınacağı yatırımcıların kaderini belirleyecek gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları