binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberler261.000 Kripto Para Yatırımcısının Bilgileri Ele Geçirildi

261.000 Kripto Para Yatırımcısının Bilgileri Ele Geçirildi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Cointelegraph’ın yaptığı habere göre, merkezi Brezilya’da olan kripto para ticaret platformu Atlas Quantum, dün Facebook üzerinde kullanıcılarına bir mesaj yayınladı. Mesajın içeriğini okuyan kişiler gözlerine inanamadı. Mesaj içeriğinde büyük bir hatanın tespit edildiğini ve bu hatanın kişisel verilerin çalışmasına sebebiyet verdiği açıklandı.

Şirket bunu geçtiğimiz Cumartesi günü farketti ve derhal sorunu giderip konu ile ilgili yetkili mercilere şikayette bulunuldu. Olaydan kullanıcıların hesaplarında bulunan kripto para varlıklarının etkilenmediği ifade edildi.

Brezilya merkezli ve 27 milyon dolardan fazla yatırım fonuna hükmeden ticaret platformu Atlas Quantum yetkilileri, güvenlik açığını tespit ettiği andan itibaren veritabanına erişimin daha ciddi boyutlarda olmaması nedeniyle platformdaki işlemleri bir süre askıya aldı. Olaydan şifreli bir şekilde saklanan cüzdanların asla etkilenmediği şirket yetkilileri tarafından açıklandı.

Bir grup hacker tarafından yapıldığı tahmin edilen saldırı neticesinde, platform bünyesinde bulunan kullanıcıların, telefon, adres, isim soyisim, e-posta ve hesapta ne kadar varlıkları olduğuna dair bilgiler ele geçirildi. Yapılan araştırmaya göre 261.000’den fazla kişi bu durumdan etkilendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail