Kripto HaberleriHaberler350 Milyar Dolarlık Devden Kripto Para Atağı

350 Milyar Dolarlık Devden Kripto Para Atağı

Takip et

Her ne kadar kripto paralar 2018 senesinde yaşadığı sıkıntılar ve yasaklamalar ile fiyatında ciddi düşüşler yaşasa da, 2019 yılında eski itibarını tekrar kazanmaya başlamış gibi görünüyor. Özellikle Facebook gibi devlerin kripto para sektörüne girmesi piyasaya için çok olumlu olurken bir iddia da E*Trade şirketi için yapıldı.

Kripto para ticaret masası kuracağı iddia edilen E*Trade, Wall Street’in dev şirketlerinden birisi konumunda. Konu ile ilgili henüz net bir tarih ya da açıklama yapılmasa da, şirketin Facebook, Twitter ve Google üzerinden yaptığı reklamlara bakıldığı zaman kripto para sektörüne giriş haberinin iddiadan öte olduğunu görüyoruz.

Ayrıca geçtiğimiz aylarda Bloomberg de E*Trade’nin kripto para sektörüne girmeye hazırlandığını açıklamıştı. Kullanıcılar özellikle Google’de “Crypto trading” araması yaptıklarında E*Trade reklamlarıyla karşılaşıyor.

E*Trade, Kripto Para Piyasasından Daha Büyük

Bünyesinde 346 milyar dolarlık bir fon bulunduran E*Trade, an itibarı ile 252 milyar dolar olan kripto para piyasasını gölgesinde bırakır nitelikte. Kripto para sektörüne girmesi muhtemel olan şirketin, bu durum gerçekleşmesi durumunda piyasayı ciddi şekilde yukarı çekebileceği tahmin ediliyor.

Kurumsal Yatırımcı Çok Önemli

Genellikle analistlerin Bitcoin fiyatının rekor seviyelere yükselmesi için önündeki en önemli engel olan “kurumsal yatırımcının piyasaya girmesi” durumu her zaman konuşuluyor. Tom Lee gibi çoğu isim kurumsal yatırımcının piyasaya güvenmesi ve girmesinin arından rekor seviyelerin hiç zor olmadığını iddia ediyor. Bu gibi büyük şirketlerin kripto para piyasasına girmesi piyasayı her geçen gün daha fazla büyütüyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları