Kripto HaberleriHaberler3AC Çöküşünden Etkilenen Kripto Para Şirketi Toparlanıyor Mu: 100 Milyon Dolarlık Adım...

3AC Çöküşünden Etkilenen Kripto Para Şirketi Toparlanıyor Mu: 100 Milyon Dolarlık Adım Geldi!

Takip et

Konuya yakın dört kişinin verdiği bilgiye göre, bu yıl Three Arrows Capital’in çöküşüyle sarsılan DeFiance Capital kripto para yatırım fonunun kurucusu Arthur Cheong, yeni bir fon için para topluyor.

DeFiance Capital, 100 Milyon Dolarlık Bir Kripto Para Fonu Oluşturmayı Hedefliyor

Konuya yakın bir kişi, yine DeFiance adı altında kalacak olan yeni girişim fonunun, yaklaşık 100 milyon dolar toplama hedefiyle likit kripto para yatırımlarına odaklanacağını söyledi.

Söz konusu kişi, DeFiance’ın çabalarını fonların fonu ve aile ofisleri gibi kurumsal yatırımcılara odakladığını da sözlerine ekledi.

Cheong konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti. Ağustos 2020’de kurduğu DeFiance, merkeziyetsiz finans stratejilerine ve Web3 şirketlerine girişim sermayesi yatırımlarına odaklanıyor.

Başarılı bir kaynak yaratma girişimi, DeFiance için bir tür geri dönüş anlamına gelebilir. Şirket Temmuz ayında, iflas başvurusunda bulunan ve 3.5 milyar dolarlık alacaklı talebiyle karşı karşıya olan Three Arrows’un başarısızlığından “önemli ölçüde etkilendiğini” söylemişti.

Bitcoin fiyatındaki düşüş ile birlikte çok sayıda şirket mali krize girmişti.

İlgili Haber
3AC Cüzdanlarında 20.000 Ethereum ve 200 Bitcoin Değerinde Hareketlilik!

O dönemde DeFiance, “tamamen ayrı ve bağımsız bir kripto para odaklı yatırım fonu” olduğunu ve Cheong’un “hedge fonun mali tabloları ve/veya mali durumu üzerinde hiçbir görüşü olmadığını” söyleyerek kendisini Three Arrows’tan uzaklaştırmıştı.

Bununla birlikte DeFiance, Three Arrows ile birlikte birçok anlaşmaya yatırım yaptı ve kurucu ortak Su Zhu, Twitter biyografisinde hala DeFiance’dan bahsediyor.

Şirket Temmuz ayında yaptığı açıklamada, “Arthur Cheong, DeFiance Capital’in işi çerçevesinde sahip olduğu ve sahip olduğu tüm varlıkları korumak, muhafaza etmek ve geri almak için gerekli tüm adımları atmaya kararlıdır” demişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları