coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin9 Trilyon Doları İdare Eden BlackRock Yöneticisi Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı: "Yukarı...

9 Trilyon Doları İdare Eden BlackRock Yöneticisi Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı: “Yukarı Yönlü Potansiyel Olabilir”

BlackRock yöneticisi Rick Rieder, yaptığı açıklamasında spot ETF ürünü sundukları Bitcoin hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın önümüzdeki yıllarda porföylerinde Bitcoin’in önemli bir artış yaşayacağını düşündüğü bildiriliyor.

Kamu emekli maaşları ve emeklilik fonlarının parasını yöneten çok çeşitli portföyleri denetleyen Rick Rieder, “Bitcoin’in varlık tahsisi çerçevesinin büyük bir parçası olup olmayacağını zaman gösterecek” dedi. Ayrıca, “Bence zamanla insanlar bu konuda giderek daha rahat hale gelecekler” diye ekledi.

Şirket kısa bir süre önce, şu anda 3 milyar dolardan fazla kripto para bulunduran bir spot Bitcoin fonu başlatmıştı. Bugün itibariyle BlackRock’ın BTC ürünü olan IBIT, 3.435 BTC varlığı ile GBTC’nin ardından dünyanın en büyük Bitcoin Spot ETF yöneticisi konumunda bulunuyor. Ardından ise Fidelity’nin 2.937 BTC’ye sahip olan FBTC ürünü geliyor.

İlgili Haber  Geliştiriciler Ethereum'da Sıradaki En Büyük Olay İçin Tarihi Belirledi

Daha önce Grayscale’e ait bir tröst olan GBTC, SEC’e yaptığı başvurunun mahkeme kararının etkisiyle kabul edilmesiyle birlikte bir ETF dönüşmüş ve bu sayede en büyük BTC ETF’si haline gelmişti. Bununla birlikte GBTC ürününden yaşanan günlük çıkışlar BTC fiyatını baskı altında tutmaya devam ediyor.

Rieder, daha fazla insan Bitcoin’i bir varlık olarak benimsedikçe, yukarı yönlü potansiyelin gerçek olabileceğine inandığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail