coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD Adalet Bakanlığı, 50.000 Bitcoin Çalan Hacker Hakkında Kararını Verdi

ABD Adalet Bakanlığı, 50.000 Bitcoin Çalan Hacker Hakkında Kararını Verdi

ABD Adalet Bakanlığı, Silkroad platformundan 50.000 Bitcoin'den fazla çalan hacker hakkında kararını verdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

New York Güney Bölgesi Birleşik Devletler Savcısı Damian Williams, James Zhong’un Eylül 2012’de işlediği dolandırıcılık suçu nedeniyle bir yıl bir gün hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı. Zhong, Silk Road dark web internet pazarından yasadışı bir şekilde yaklaşık 50.000 Bitcoin elde etmişti.

ABD Hükümeti, Silkroad Hacker’ından El Koyduğu Bitcoin’lerin Bir Kısmını Satmıştı

Zhong’a yönelik soruşturmanın bir parçası olarak ABD hükümeti, ele geçirildiği tarihte 3.4 milyar dolar, bugün ise 1.57 milyar doların üzerinde bir değere sahip olan 51,680.32473733 Bitcoin için nihai el koyma kararı aldı.

Silk Road, yasadışı uyuşturucu dağıtmak ve kara para aklamak için kullanılan çevrimiçi bir “darknet” karaborsasıydı.

Zhong işlediği suçta, birkaç Silk Road hesabı oluşturarak Silk Road’u dolandırmak için bir plan uyguladı ve ardından hızlı bir şekilde 140’tan fazla işlemi tetikleyerek Silk Road’un para çekme-işleme sistemini kandırarak Bitcoin tabanlı ödeme sisteminden Zhong’un hesaplarına yaklaşık 50.000 Bitcoin göndermesini sağladı.

İlgili Haber  MetaMask Kullanıcıları Dikkat: Resmi Açıklamaya Göre Bazı Kullanıcıların Verileri Sızdırıldı! Kimler Risk Altında?

Zhong takip çabalarının engellenmesi için merkeziyetsiz bir Bitcoin mixer’ı, denizaşırı bir kripto para borsası ve teknolojik araçlardan oluşan etkileyici bir araç dizisi kullandı.

Ağustos 2017’de Zhong, yalnızca Silk Road’dan yasadışı yollarla elde ettiği 50.000 Bitcoin’e sahip olması nedeniyle eşdeğer miktarda Bitcoin Cash (BCH) suç geliri daha elde etti ve toplam suç geliri yaklaşık 53.500 Bitcoin’e ulaştı.

Zhong, Mart 2022’de veya civarında başlayarak, erişebildiği ve henüz elden çıkarmadığı ilave Bitcoin’i gönüllü olarak ABD hükümetine teslim etmeye başladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları