BitcoinHaberler

ABD Başkanı Donald Trump Saldırıdan Sonra İlk Kez Konuştu: Bitcoin’de Şaşırtan Tepki

ABD Başkanı Donald Trump İran'ın gece saatlerinde ABD üssünü vurmasından sonra ilk defa konuştu... Konuşma başlar başlamaz BTC'nin tepkisi dikkatlerden kaçmadı.

İranlı General Kasım Süleymani’nin geçtiğimiz günlerde ABD tarafından vurulmasından sonra İran misilleme olarak dün gece yarısı Irak’taki ABD üssünü vurdu. Bu olaydan sonra birkaç dakika önce ilk kez konuşan ABD Başkanı Donald Trump konu ile ilgili açıklama yaptı.

Bilindiği gibi Bitcoin bu kaos ortamından son birkaç gündür olumlu olarak etkilendi ve sürekli olarak değer kazanmaya devam etti. 8500 dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, ABD Başkanı’nın açıklama yapmaya başlamasından sonra gerileme yaşadı.

ABD Başkanı Trump saldırıda hiçbir ABDli askerin zarar görmediğini ifade ederken ABD ordusunun her zamankinden daha güçlü olduğunu belirterek İran’ın asla nükleer silaha sahip olamayacağını ifade etti.

Yapıcı bir konuşma yapan Başkan Trump, gerilimi  daha fazla yükseltmeyecek şekilde konuştu. İran ile güzel bir geleceğe sahip olmak istiyoruz diyen Trump, gerilimin daha fazla tırmanmasını engellemiş oldu.

ABD ile İran arasındaki karşılıklı hamleler şu anlık son bulmuş gibi görünse de genel anlamda bu krizlerin tamamen biteceğini söylemek son derece zor.

Bitcoin Başkan Trump’ın konuşmasından sonra yaklaşık 250 dolar düşüş yaşayarak adeta bu kaos sayesinde yükseliş yaşamış olduğunu kanıtlar nitelikte davranış sergiledi. Olumlu bir konuşma olmasından sonra düşüş yaşayan BTC an itibarı ile 8000 dolar desteğinde tutunmaya çalışıyor.

Bitcoin fiyatını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: bitcoinsistemi.com/fiyat-takibi/BTC/bitcoin/

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu