Ana SayfaBitcoinABD Enflasyon Verisi Bekleniyor: Saat Kaçta ve Bitcoin (BTC) Nasıl Tepki Verecek?

ABD Enflasyon Verisi Bekleniyor: Saat Kaçta ve Bitcoin (BTC) Nasıl Tepki Verecek?

Takip et

Bitcoin (BTC) Çarşamba günü, ABD enflasyonunda büyük bir artış göstermesi muhtemel veriler öncesinde bir bekleme moduna girdi.

BTC 19.000 doların üzerinde seyrediyor ve ABD enflasyon verileri açıklanana kadar bu seviyede kalması bekleniyor. Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) Haziran ayında yıllık bazda yaklaşık %8,8 oranında artarak son 40 yılın en hızlı artışını kaydetmesi bekleniyor.

Veriler TSI 15:30’da açıklanacak.

ABD’de yükselen enflasyon, FED’in faiz artırımına gitmesini tetiklediği için BTC fiyatını 2022 yılında geriye çeken en önemli faktörlerden biri olmuştu.

Çarşamba günü açıklanacak güçlü bir enflasyon verisinin BTC’de daha fazla değer kaybına yol açması muhtemel.

İlgili Haber
Faiz Kararı Ardından Powell Konuştu, Bitcoin Yükselişe Geçti!

Enflasyon Verileri Öncesinde Bitcoin’de Short Pozisyonları Artıyor

Arcane Research’ten alınan veriler, kurumsal yatırımcıların enflasyon verileri öncesinde BTC’de short pozisyonlara yığıldığını gösteriyor. Bu, BITI ve BITO gibi kısa Bitcoin ETF’lerine satın alma yoluyla yapılıyor.

BTC son üç ayda %52 değer kaybetti ve kayıplarının büyük bir kısmı yüksek enflasyon verilerinin hemen ardından tetiklendi.

BTC’nin Haziran ayı verilerine vereceği tepki de verilere bağlı olacak. Beklenenden daha yüksek bir veri, 20.000 doların altına daha da düşürecektir. Ancak daha dengeli bir okuma kısa vadeli kazançları destekleyebilir.

Yatırımcılar Enflasyon Verisini Bekliyor

Salı günü yayınlanan sahte bir enflasyon raporu kripto para piyasasında kısa süreliğine geniş tabanlı kayıplara yol açarak BTC’yi 20.000 doların altına çekmişti. Rapora verilen sert tepki göz önüne alındığında, yatırımcıların yaklaşan enflasyon verileri karşısında tedirgin oldukları görülüyor.

Enflasyon verisin son dakika olarak öğrenmek için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/bitcoinsistemi

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları