Kripto HaberleriHaberlerABD Hazine Bakanlığı'ndan Bitcoin ve Kripto Para Çağrısı!

ABD Hazine Bakanlığı’ndan Bitcoin ve Kripto Para Çağrısı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Biden yönetimi, kripto para borsası FTX’in çöküşünün ardından daha sıkı bir gözetim için yaptığı baskıyı yenileyerek Kongre’yi kripto para birimlerinin düzenlenmesindeki boşlukları kapatmaya çağırdı.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Başkanlığındaki Komite, Kongre’den Kripto Paralar İçin Düzenlemelerin Tamamlanmasını İstedi

Hazine Bakanı Janet Yellen başkanlığındaki Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, Kongre’nin kripto endüstrisinin düzenli ve şeffaf ticaret, yatırımcı korumaları ve geleneksel finans firmalarına uygulanan diğer kuralları sağlayacak bir çerçeveye tabi olmasını sağlamak için adımlar atması gerektiğini söyledi.

Politika yapıcılar Cuma günü yayınlanan yıllık raporlarında, kripto varlıkların geleneksel finansal sistemle bağlantıları şu anda sınırlı olsa da bunların hızla artabileceği uyarısında bulundular.

Federal kurumlar, bu yıl çökmeden önce geçen yıl yaklaşık 3 trilyon dolar değerine ulaşan kripto para piyasaları üzerinde yetki sahibi olmak için yarışıyor. Politika yapıcılar, bu varlık sınıfının yatırımcının korunması, finansal istikrar ve ulusal güvenlikle ilgili endişeleri artırdığını söylüyor.

İlgili Haber
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Cuma günü açıklanan öneriler, Bitcoin borsası FTX’in geçen ay iflas başvurusunda bulunmasından önce Biden yönetiminin yaptığı çağrılarla tutarlılık gösteriyor. Buna, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından denetlenen bir menkul kıymet tanımına uymayan kripto para birimleri için “spot” piyasanın düzenlenmesinin sağlanması da dahil.

Ayrıca kripto varlıkları ve tüm ilişkili oldukları kuruluşlar üzerinde kapsamlı bir denetim uygulanması çağrısını da içeriyor.

Önümüzdeki ay toplanacak olan parçalanmış yeni Kongre’de mevzuatın ilerleme olasılığı belirsizliğini koruyor.

Beyaz Saray, SEC, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve FED de dahil olmak üzere düzenleyici kurumlar arasında yaşanan yetki karmaşasına henüz müdahil olmadı. Bunların hepsi kripto piyasasının bazı bölümleri üzerinde yetki talep ediyor ya da planlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Battik mk battik hepmi dusucek bu Melet

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları