coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinABD Hükümeti Binance'te Bulunan Bitcoin ve 8 Altcoinin Müsaderesini İstedi!

ABD Hükümeti Binance’te Bulunan Bitcoin ve 8 Altcoinin Müsaderesini İstedi!

ABD Hükümeti Mart 2022'deki bir dolandırıcılık olayıyla bağlantılı kripto paraları almak için harekete geçti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto paraların benimsenmesinin artması dolandırıcılık olaylarının da artmasını beraberinde getirdi.

Dolandırıcılık olayları 2023’ün ilk çeyreğinde azalmaya başlarken, ABD Hükümeti Mart 2022’deki bir dolandırıcılık olayıyla bağlantılı kripto paraları almak için harekete geçti.

Yapılan resmi açıklamaya göre ABD hükümeti, Mart 2022’de Massachusetts’teki bir işletmeyi hedef alan bir ticari e-posta ele geçirme (BEC) dolandırıcılık planının geliri olduğu iddia edilen kripto para birimlerini geri almak için müsadere davası açtı.

Hükümetin talebi, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘teki yedi hesapta bulunan kripto paraların kendisine verilmesini içeriyor.

Talep edilen kripto paralar arasında ele geçirilen kripto para birimi arasında Bitcoin (BTC), Tether (USDT), APEcoin (APE), JasmyCoin (JASMY), Origin Protocol (OGN), Shiba Inu (SHIB), XEC (eCash), TLM ve Binance Coin (BNB) yer alıyor.

Ne Olmuştu?

Mart 2022’de dolandırıcılar Massachusetts’teki bir işletmeyi hedef aldı. Dolandırıcılar sahte bir e-posta ile işletme sahibini kandırarak Massachusetts banka hesabından California’da açılan bir banka hesabına 898.342 $ havale yaptırdı.

Bu dolandırıcılık olayından sonra suçluları ve parayı bulmak için federal bir soruşturma başladı.

Bu dolandırıcılık olayından elde edilen gelirler, başka bir banka hesabına ve ardından fonların Bitcoin’e dönüştürülmesine kadar izlendi.

Sonrasında kripto para şeklinde bulunan fonlar, kara para aklama işlemlerinde kullanılan taktiklere benzer şekilde bir dizi aracı kripto para adresine aktarıldı.

ABD hükümeti sonunda fonların bir kısmının Ağustos ve Eylül 2022’de Binance’te bulunan hesaplarda olduğunu bularak, bu kriptolara veya eşdeğer değere sahip şeylere el koydu.

Şimdi ise ABD hükümeti Binance’teki hesaplarda bulunan ve el koyulan kripto paraların müsaderesini istiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları