blank
HaberlerKripto Para

ABD Hükümeti İranlı Vatandaşların Kripto Paralarına El Koyuyor

İran Blokchain Derneği Başkanı olan Sepehr Mohammadi, ABD hükümetinin geçen yıldan bu yana İran vatandaşlarına ait 500 BTC’ye el koyduğunu ve bu sayının her gün arttığını iddia etti.

Ibena News’e konuşan Mohammadi:

Geçtiğimiz yıldan bu yana ABD Hükümeti tarafından İranlılara ait olan Bitcoin’lere el konuldu. El konulma nedenlerinin ise tam bir nedeni yok. Bu durum ne yazıkki hala devam ediyor.”

Ayrıca Mohammadi, İran Hükümeti’nin kripto paralar karşısındaki tutumuna da değinerek; İran vatandaşlarının hükümet tarafından kripto paralara uygulanan yasaklar nedediyle rahat bir şekilde al sat yapamamalarını eleştirdi.

Şu zamana kadar el konulan Bitcoin’lerin kesin sayısının bilinmediği ama 500 BTC’den fazla olduğu iddia edilmekte. 500 BTC şuandaki kura göre hesaplandığında 3 milyon 850 bin dolar yapıyor.

Bu iddianın ne üzerine ve hangi deliller üzerine yapıldığı bilinmiyor. Ancak ABD’nin özellikle geçmiş dönemde kripto paralara karşı sert tutumları olduğu biliniyor.

Bitcoin‘e direk bir mudahale olmasa da geçtiğimiz aylarda Donald Trump, Venezuela’nın yerli kripto parası olan Petro’yu, ABD vatandaşlarının almasını yasaklamıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu