Altcoin

ABD Kongresi, “Kripto Katili” 550 Milyar Dolarlık Altyapı Planını Onaylayacak mı?

ABD Kongresinin altyapı planı için görüşmelere başladığı aktarılmakta.

Koronavirüs pandemisinin vurduğu ABD’de uygulamaya konulan ekonomik teşvik paketleri zaten ülke ekonomisini zora sokarken buna ek olarak altyapısal gelişmeler için de devasa ekonomik paketlerin onaylanması bekleniyor.

Bu durum uzun vadede Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için iyi bir gelişme gibi gözükse de özellikle 550 milyar dolarlık altyapı paketi, büyük bir tehdit ile beraber geliyor.

550 Milyar Dolarlık Paketin Kripto Para Sektörüne Bedeli Ağır

Minnesota içerisinde çöken köprüler, yenilenmesi gereken altyapı boru şebekeleri ve içme suyu hatları, Michigan içerisindeki boru sorunları ve Kansas bölgesinin büyük bir kısmındaki internet altyapı eksikliği gibi sorunlar bu paket ile giderilebilir.

Bu paketin içeriği ise direkt olarak kripto para sektörünü hedef alıyor. Bu paketin fonlanması için IRS’in teklifi ilginç bir vergi ve kripto para yatırımcılarının peşine düşmek oldu.

Yasa taslağına bakıldığında bunun 28 milyar dolarlık kısmının, “dijital varlıkların transferinden sorumlu olan ve bunu düzenli olarak yapan” kişilerden alınacak vergi ile karşılanmasının planlandığı görülüyor.

Söz konusu tanıma kripto para madencileri, ağdaki onaylayıcılar, Proof-of-Stake onaylayıcıları ve ağları ve hatta DeFi piyasasındaki birçok katılımcı uyuyor.

IRS’in söz konusu vergileri alması için ise herkesin 1099 olarak bilinen vergi formunu doldurması gerekecek. Bu formlar içerisinde ise ad, adres, vergi numarası ve bunun gibi birçok bilgi yer alıyor.

Merkezsiz finans sektörüne bu regülasyonların getirilmesi, birçok sitenin ve platformun kapatılması veya bütün merkezsizliğin bitmesi ile sonuçlanabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu