BitcoinBlockchainHaberler

ABD’den Kripto Para ve Blockchain İçin Yasası Tasarısı

ABD Kripto para sektöründe önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

Nexo

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, kripto para ve Blockchain teknolojisi ile alakalı menkul kıymetler uyarınca kesinlik ortaya koyacak düzenleyici bir yasa tasarısının yakın zamanda meclise sunulacağını duyurdu.

Blockchain altyapısının kullanılması ve şirketlerin bu teknolojilerden faydalanmasının önünün açılacağını ifade eden Emmer, “her şirketin Blockchain dağıtık sistemi ile çalışmaya hakkı var. Bunun önünü açacağız. Böylelikle ABD bu teknolojide yatırım yapılacak bir ülke haline gelecek.” şeklinde konuştu.

Ayrıca tasarı ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) şartlarına uygun bir şekilde hazırlanacağı için bu kanun teklifi sayesinde, Bitcoin’in SEC’den ETF onayı almasının da önü açılabilir.

Çin’in Blockchain hamlesinden sonra ABD’den de böyle bir adım gelmesi Blockchain ve kripto para sektörünün devletler için önemli teknolojiler haline geldiğini açıklıyor. Bundan sonraki süreçte Bitcoin halving olayının yaklaşması, Çin’deki Blockchain gelişmeleri, ABD’nin faiz düşürmesi gibi birçok etkenin Bitcoin fiyatını daha çok yükseltebileceği öngörülüyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı