binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaABD Temsilciler Meclisi Sam Bankman-Fried İçin Son Kararını Verdi!

ABD Temsilciler Meclisi Sam Bankman-Fried İçin Son Kararını Verdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Başkanı Waters, Sam Bankman-Fried’i FTX’in çöküşüyle ilgili duruşmada ifade vermesi için mahkemeye çağırmayı planlamıyor.

Temsilciler Meclisi Sam Bankman-Fried’ı İfadeye Çağırmayacak

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters Demokratlara, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ı Salı günkü oturumda kripto borsasının hızlı çöküşü hakkında ifade vermesi için mahkemeye çağırmayı planlamadığını söyledi.

Waters’ın Salı günü Capitol Hill’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler ile yaptığı özel bir toplantıda komite üyelerine kararını bildirdiği öğrenildi.

Toplantıda bulunanlar, Waters’ın komite personelinden Bankman-Fried’i gönüllü olarak ifade vermeye ikna etmelerini istediğini söylediğini aktardı.

Çarşamba günü geç saatlerde Bankman-Fried’in Temsilciler Meclisi komitesine gönüllü olarak ifade vermeyi henüz kabul etmediğini açıklandı.

Waters Cumhuriyetçiler 3 Ocak’ta Temsilciler Meclisi’nin kontrolünü ele geçirdiğinde başkanlığını kaybedecek.

FTX’in kurucusu önümüzdeki hafta gönüllü olarak yeminli ifade vermeyi reddederse, bir sonraki kongre oturumunda Bankman-Fried’ı mahkemeye çağırıp çağırmama kararını panelin en üst düzey Cumhuriyetçisi ve muhtemelen bir sonraki başkanı olan Temsilci Patrick McHenry’ye devredebilir.

İlgili Haber  Eski FTX CEO'su Sam Bankman-Fried Kendini Savunmak İçin Hazırlık Yapmaya Başladı!

Bankman-Fried, kripto para borsasının geçen ay aniden çökerek bir dizi şüpheli işlemi gün ışığına çıkarmasından bu yana federal müfettişler ve Capitol Hill’deki milletvekilleri tarafından inceleniyor.

Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown, D-Ohio, komitesinin 14 Aralık’ta FTX’in çöküşüyle ilgili bir oturum düzenleyeceğini duyurdu. Ancak Temsilciler Meclisi aksine Senato Bankacılık Komitesi 14 Aralık’ta SBF’yi ifade vermeye çağırdığını duyurdu.

Şirketin çöküşü, FTX’in milyarlarca dolarlık müşteri fonunu Bankman-Fried’ın ticaret şirketi Alameda Research’e aktarmasının ardından geldi.

Bankman-Fried Waters’a cevabını tweet atarak, önümüzdeki hafta olmasa da neler olduğunu açıklamanın “görevi” olduğunu düşündüğünü söylemişti.

FTX’in yeni CEO’su John Jay Ray III’ün önümüzdeki hafta Temsilciler Meclisi’nde yapılacak oturumda ifade vermesi planlanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail