coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBinance CoinABD ve Avrupa'da En Çok Hangi Zincir Tercih Ediliyor: BNB Mi Ethereum...

ABD ve Avrupa’da En Çok Hangi Zincir Tercih Ediliyor: BNB Mi Ethereum Mu? İşte Bölgesel Tercihler

Bir kripto para altyapı sağlayıcısı şirket, bölgesel olarak doğrulayıcıların zincir tercihlerini derinlemesine araştırdı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para altyapı sağlayıcısı Chainstack’in yakın tarihli bir raporuna göre, Ethereum Amerika Birleşik Devletleri’ndeki web3 geliştirici faaliyetlerinde başı çekerken, BNB Chain Avrupa ve Asya’da tercih edilen seçenek.

Kullanıcıları adına node çalıştıran Chainstack, web3 altyapı trendleri hakkında fikir edinmek için 2023’teki node hakimiyetini ve protokol tercihlerini analiz etti. Veriler, Ethereum’un ABD’deki protokol tercihlerine hakim olduğunu ve node taleplerinin %38.9’unu oluşturduğunu ortaya koydu. Bunu sırasıyla %31.3 ve %17.2 ile BNB Chain ve Polygon takip etti.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: Standard & Poor's (S&P) Türkiye'nin Kredi Notunu Güncelledi

Rapor ayrıca tüm bölgelerde arşiv node’ların yerine tam node’ların tercih edildiğini ve Asya’nın %99.5 ile özellikle güçlü bir tercih gösterdiğini vurguladı. Tam node’lar, işlem geçmişi durumunun tam bir arşivini tutmaya kıyasla blockchain verilerini azaltarak daha verimli bir çözüm sağlıyor.

Bununla birlikte maliyet etkinliği ve ölçeklenebilirlik açısından esnek node’lar daha çok tercih ediliyor. Bu node’lara, tek bir kullanım veya uygulama için konuşlandırılmış özel node’ların aksine, aynı anda birden fazla kullanıcı ve uygulama tarafından erişilebiliyor.

Chainstack, Ethereum, Bitcoin, Polygon ve BNB Chain dahil olmak üzere en büyük 25 blok zinciri ağını destekliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları