AltcoinHaberlerKripto Para

ABD’de Binance’e LUNA ve UST Davası Açıldı!

Binance U.S, LUNA yatırımcıları tarafından dava edildi.

Mayıs ayında yaşanan TerraUSD (UST) ve LUNA çöküşüyle birlikte pek çok yatırımcı büyük miktarlarda zarara uğramıştı.

Bu bağlamda ABD’li LUNA ve UST yatırımcıları tarafından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Amerika kolu Binance.US’a token satışı nedeniyle toplu dava açıldı.

Bugün Kuzey Kaliforniya’da açılan toplu davada davacılar, Binance U.S’nin kendilerine kayıt dışı menkul kıymet sattığını ve kendilerini yanılttığını savunuyor.

ABD merkezli hukuk firması Roche Freedman LLP tarafından açılan davada Binance.US’nin Terra’nın dolara sabitli stablecoini UST’yi gerçekte olduğundan daha istikrarlı olarak pazarladığı iddia edildi.

72 sayfadan oluşan dava dilekçesinde ayrıca Binance U.S’nin bir komisyoncu ya da borsa olarak kayıtlı olmadığını ve buna rağmen UST’yi listeleyerek sattığı belirtildi.

Bu bağlamda Binance U.S’nin ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği ifade edildi.

Ayrıca Binance U.S’ye toplu davayı açan hukuk firması Roche Freedman’ın ortağı Kyle Roche Mayıs ayının ortalarında attığı twitte UST ve LUNA çöküşü sonrası zararda olan yatırımcılara kendileriyle iletişime geçmelerini söylemişti:

“Coinbase, Kraken, Binance veya Gemini borsaları üzerinden LUNA veya UST satın aldıysanız , lütfen [email protected] adresine ulaşın.

Zira Terra ve LUNA’nın son çöküşünden dolayı para kaybeden yatırımcılara yardım etme çabalarını koordine ediyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Açılması iyi oldu …resmen bizi soydular..umarım çok büyük bir darbe alırlar…gerçi it iti ısırmaz diye dusunuyorum


Başa dön tuşu