Ana SayfaBitcoinABD'de Enflasyon Verisi Açıklandı: İşte Bitcoin'in İlk Tepkisi!

ABD’de Enflasyon Verisi Açıklandı: İşte Bitcoin’in İlk Tepkisi!

Takip et

Son verilere göre ABD’de aylık TÜFE %1.3 oldu. Beklenen %1.1 idi.

Yıllık TÜFE ise %9.1 oldu. Beklenen %8.8 idi.

Bitcoin son gelişmeye tepki olarak düşüş gösterdi ve yayın saati itibariyle 19.300 dolar seviyelerinde.

BTC fiyatındaki düşüşü gösteren günlük grafik.

ABD’de Tüketici Fiyat Endeksi Yıllık Artışı yüzde 9.1 Oldu

Bugün açıklanan Haziran ayı tüketici fiyat endeksinin, Mayıs ayındaki %8.6’lık seviyenin biraz üzerinde, yıllık bazda %8.8’lik bir artış göstermesi bekleniyordu.

Salı günü, yakından izlenen 2 yıl/10 yıllık tahvil getiri eğrisi 2007’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı ve Çarşamba günü erken saatlerde ters dönmeye devam etti. Tersine dönmüş bir tahvil getirisi eğrisi, ekonominin resesyona girebileceğine ya da çoktan girmiş olabileceğine dair bir uyarı olarak görülüyor.

Bu yıl yaklaşık %13 yükselen dolar endeksi bu hafta yirmi yılın en yüksek seviyesine ulaşırken, altın Eylül sonundan bu yana en düşük seviyesini gördü.

Dolar ve Euro paritesinin eşitlenmesinin Bitcoin ve kripto para piyasalarına nasıl etki gösterebileceğine dair bir haber paylaşmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Fiyatı Bugün Neden Düşüyor: İşte Son Bilgiler!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları