coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD'de Seçimi Trump Kazanırsa SEC Kripto Para Davalarından Vazgeçecek Mi? Gary Gensler...

ABD’de Seçimi Trump Kazanırsa SEC Kripto Para Davalarından Vazgeçecek Mi? Gary Gensler İstifa Edecek Mi?

ABD'de seçimi Trump liderliğinde Cumhuriyetçiler kazanırsa ve SEC Cumhuriyetçilerin eline geçer kripto paralar nasıl etkilenir?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para odaklı avukat MetaLawMan kısa süre önce yayınladığı bir yazıda, Donald Trump’ın 2024 ABD Başkanlık seçimlerini kazanması halinde mevcut Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in geleceğine ilişkin ilgi çekici bir soru yöneltti.

Tarihsel olarak SEC başkanları, parti değişikliği ile sonuçlanan bir Başkanlık seçiminin ardından derhal istifalarını sunuyorlar. Bu gelenek, Kasım 2020 seçimlerinden sonra hem SEC Başkanı hem de komisyon üyesi olarak istifa eden Trump’ın atadığı Jay Clayton tarafından da sürdürüldü.

Clayton’ın istifası, yeni Başkan Biden’ın kendi SEC başkanını atamasına ve komisyon üyelerinin geleneksel 3-2 çoğunluğunun başkanlığı elinde bulunduran parti lehine korunmasına olanak sağladı.

İlgili Haber  Çin'de Milyonlarca Dolarlık Kripto Para Operasyonu!

Gary Gensler’in SEC başkanı olarak 5 yıllık görev süresi doğal olarak 2026 yılında sona erecek. Ancak 2024 Başkanlık seçimlerini Cumhuriyetçi bir adayın kazanması durumunda şu soru gündeme gelecek: Gensler uzun süredir devam eden SEC geleneğini takip ederek derhal istifasını sunacak mı?

Avukata göre, eğer Trump Cumhuriyetçilerin adayı olur ve kazanırsa, Gensler gibi atanmış yetkililerin davranış normlarına karşı bazı direnişler olabilir. Bir Başkanın yönetim değişikliği senaryosunda bir SEC başkanını “sebep göstererek” görevden almak zorunda kaldığı bilinen bir emsal yok.

MetaLawMan’e göre liderlikteki potansiyel değişikliğin kripto para birimi endüstrisi için önemli etkileri olabilir. Bu yılın sonunda kripto firmalarına karşı hala önemli miktarda davanın devam etmesi bekleniyor. 3-2 Cumhuriyetçi çoğunluğa sahip yeni bir başkan, SEC’in kripto davalarında aldığı pozisyonları değiştirebilir. Bu, davaların makul koşullarda derhal çözülmesini ve Gensler yönetimindeki SEC’in mevcut menkul kıymetler yasasıyla çelişen pozisyonlar aldığı davaların tamamen reddedilmesini içerebilir.

SEC üyesi Hester Peirce geçici Başkan olarak seçilirse, tüm bu davalara zaten tamamen hakim olacak ve nispeten hızlı bir şekilde rota düzeltmesi yapabilecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail