binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD'de Stablecoinlerin Denetimini SEC'in Elinden Almayı Öngören Yasa Tasarısı Sunuldu

ABD’de Stablecoinlerin Denetimini SEC’in Elinden Almayı Öngören Yasa Tasarısı Sunuldu

ABD'de Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi üyeleri, stablecoinlerin denetlenmesine dair yeni bir tasarı hazırladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’de Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçi senatörler, ödeme amaçlı stablecoinlerin denetimini SEC’in elinden alabilecek bir yasa tasarısı sundular.

Yasa Tasarısı, Stablecoinlerin Menkul Kıymet Olmadığını Açıklıyor

Yeni ödeme amaçlı stablecoin düzenlemesi önerisi, yetkiyi SEC’den federal ve eyalet banka ve kredi birliği düzenleyicilerine devretmeyi amaçlıyor.

Yeni yasa tasarısı taslağı, geçtiğimiz sonbaharda yayınlanan bir önceki taslağın yarısı uzunluğunda ve bireysel potansiyel stablecoin ihraççıları için kayıt sürecini yöneten kurallara odaklanmak üzere özel olarak hazırlanmış.

Ayrıca, stablecoinlerin menkul kıymet olmadığını ve buna bağlı olarak SEC tarafından düzenlenmemesi gerektiğini doğrulamak için ABD yasalarını açıklığa kavuşturuyor ve güncelliyor.

İlgili Haber  Analist Uyardı: Bu Üç Meme Token Manipüle Ediliyor Olabilir!

Ancak tasarı, eyaletlerin büyük çoğunluğunun henüz bir stablecoin düzenleme sistemine sahip olmamasına rağmen, eyalet düzenleyicileri için piyasada daha büyük bir rol öngörüyor.

Son versiyon komite Cumhuriyetçileri tarafından hazırlandı ve Cumhuriyetçi Parti temsilcileri tarafından önümüzdeki aylarda Temsilciler Meclisi Demokratları, Senato ve Beyaz Saray ile stablecoin düzenlemesi hakkında yapılacak görüşmeler için bir “başlangıç noktası” olarak tanımlandı.

Stablecoin piyasasının genel olarak 180 milyar dolardan fazla değere sahip olduğuna inanılıyor ve belirli bir yasal çerçeve olmadan faaliyet gösteriyor.

Bu durum, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) stablecoinleri emtia olarak düzenlemek istemesi ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) da bunları menkul kıymetler gibi düzenlemek istemesi nedeniyle, milletvekillerinin düzenleyiciler arasında bölge savaşı olarak tanımladıkları bir duruma yol açmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail