Kripto Para

ABD’li Senatör Rusya’ya Kripto Para Yaptırımı Yapılmasını Talep Etti: “Putin’in Kripto Para Yatırımı Olabilir”

ABD'li senatör John Garamendi Rusya'ya kripto para yaptırımı uygulanmasını talep etti ve Putin'in kripto para satın almış olabileceğini söyledi.

ABD Temsilciler Meclisi’nin Demokrat üyesi ve Silahlı Hizmetler Hazırlık Alt Komitesi Başkanı John Garamendi, uygulanan tüm banka yaptırımlarına rağmen Rusya’nın kripto para piyasasına erişiminin olmasını değerlendirdi.

“Rusya Halihazırda Kripto Piyasasında Olabilir”

Garamendi Rusya’nın Bitcoin ve kripto para borsalarında işlem yapmasının engellenmesini talep etti. Konuyla ilgili olarak senatör şu açıklamaları yaptı:

“Rusya’ya uygulanan tüm yaptırımlar bankalara karşı gerçekleştiriliyor. Büyük Rus bankalarının piyasaya olan erişimi ve bankalar arası etkileşimleri kesiliyor. Rusya’nın SWIFT programında da çıkarılması gündemde bulunuyor. Bu durumda Rusya’nın bu yaptırımları delebilmesi ve uluslararası ticareti devam ettirebilmesi için yeni yollar bulması gerekiyor.

Sonuç olarak Rusya’nın hammadde ve askeri ekipman satın alabilmesi için kripto para piyasasını kullanma ihtimali doğdu. Belki de halihazırda buna başlamışlardır bile. Kripto piyasaları şeffaf değil, içerisinde kimlerin ticaret yaptığını anlamımıza imkan yok.

Şimdiye kadar kötü niyetli kişilerin banka sisteminde tespit edilmemek için kripto piyasasını kullandığını biliyoruz. Peki Rusya’yı normal banka sisteminden çıkarırsak ne olur? Ticari faaliyetlerini nerede sürdürürler? Çok büyük bir ihtimalle kripto piyasasında.”

“Putin İki Yıldır Kripto Para Biriktiriyor Olabilir”

Buna ek olarak senatör, Putin’in de kripto yatırımı olabileceğini söyledi:

“Buna ek olarak uzun bir süredir söylüyorum. Putin’in peşine de düşmeliyiz. Dünyanın çeşitli yerlerine para kaçırdığını biliyoruz. Son iki yıldır COVID-19 salgınında oldukça meşgul olduğunu fark ettik ve varlıklarını kripto paralara ya da altına çevirmiş olabilir. Her durumda onun peşinden gitmeliyiz.

O yüzden ilerleyen dönemde daha fazla yaptırım geleceğini söyleyebilirim. Bunları partnerlerimizle uyumlu şekilde görüşmeliyiz. Mevcut durumda Japonya’dan Avustralya’ya, Avrupa Birliği’ne ve ötesine kadar müttefiklerimizle çalışıyoruz. Bu alanda hızlı bir şekilde tek başına hareket edemezsiniz. İleri yaptırımlar için diğer ülkeler ile birlikte çalışmalıyız.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu