AltcoinHaberler

Akon Şehri Projesi Emin Adımlarla İlerliyor

Şehrin kripto para birimi Akoin ilk etapta Kenya‘daki "Mwale Tıp ve Teknoloji Şehri"nde kullanılacak.

Aliaune Damala Badara Thiam ya da Akon sahne adıyla bilinen Amerikalı ünlü şarkıcı,geçen senenin mart ayından beri “Akon City” adını verdiği şehrinin inşasıyla meşgul.

Ünlü şarkıcı tarafından geliştirilen Akon şehri projesi hala test aşamasında ancak projeyle ilgili önemli bir gelişme oldu. Akon’un Kenya teknoloji kentine entegre edilmesine karar verildi. Blockchain tabanlı bir sisteme sahip olacak olan şehrin kripto para birimi “Akoin” ise Afrika’nın ilk büyük kripto para birimi olacak.

Akon’un entegre edilmesine karar verilen Kenya‘daki Mwale Tıp ve Teknoloji Şehri (MMTC) ülkenin batısında bulunuyor. Yetkililerce yapılan açıklamaya göre Stellar tabanlı “Akoin” şehirdeki tüm alanlarda kullanılacak ve söz konusu kripto para birimi ilk kez burada tanıtılmış olacak. İlk etapta şehrin hastanesinde kullanıma girecek olan Akoin’in günde 9 bin personel ve 12 bin hasta tarafından kullanılacağı düşünülürse yılda neredeyse 50 milyon işlemde kullanılacağı öngörülüyor. Hatta kullanım alanı sadece hastane ile sınırlı kalmayacak, sırasıyla süpermarket zinciri ve kentin konaklama endüstrisi tarafından da kullanılacak.

Akoin’le Yılda Ne Kadar İşlem Yapılacak?

Akoin’in ilk senede şehirde bir milyondan fazla işlemde kullanılacağı, 5 yıl içinde de senelik 100 milyon işleme ulaşılacağı düşünülüyor.

Bu sene piyasaya sürülmesi beklenen kripto para biriminin 5 yıl sonra Batı Afrika pazarını ele geçirmesi projenin uzun vadeli hedefleri arasında yer alıyor. Bununla birlikte Blockchain sistemleri arasında Stellar ile anlaşmaya giden Akoin Vakfı, bu yönde bir karar vermiş olmasında işlem maliyetinin düşüklüğü ve işlem hızı açısından tercih edilmiş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu