HaberlerKripto Para

Alibaba’nın Finansal Ödeme Şirketi Ant Group’tan Çin Hükumetine Dijital Yuan İçin Destek Geldi!

Dijital yuana olan desteklerin her geçen gün artması Çin'i ulusal dijital para yarışında başarılı kılabilir mi?

Bugün 100 milyondan fazla kitleye hitap eden ve dünyanın sayılı e-ticaret sitelerinden birisi olan Çin merkezli Alibaba şirketinin ödeme devi Ant Group’un yan kuruluşu olan MYbank, şu sıralar dijital yuanı desteklediği haberleriyle gündemde.

Bilindiği gibi ulusal bir dijital para birimi çıkarma konusunda hala yarış halinde olan dünya devleri arasında Çin başı çekiyor. Ülke 2014 yılından bu yana dijital yuan kavramı üzerinde çalışıyor. Birçok ulusal şirket de Çin’e bu konuda destek verme yarışında. Konuyla ilgili son hamle ise Ant Group tarafından desteklenen çevrimiçi bir banka olan MYbank’ten geldi. Banka yetkilileri, Çin Halk Bankasının dijital yuan çabalarını bir üst noktaya taşımak için ellerini taşın altına koyduklarını ifade ediyorlar.

Öte yandan ülkenin önde gelen teknoloji devi Tencent’in desteklediği WeBank’in de dijital yuan konusunda aktif bir rol üstlendiği biliniyor.

Ayrıca hem MYbank’in hem de WeBank’in çok yakında Çin merkez bankasının resmi dijital yuan uygulamasına ekleneceği haberleri gündemde yer aldı. Her iki bankanın e-cüzdanlarının da pilot programa katılan 6 devlete ait kredi kuruluşununkilerle aynı işlevleri yürüteceği ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu