Kripto HaberleriHaberlerAltın Yatırımcıları Şu İki Güne Dikkat Etmeli!

Altın Yatırımcıları Şu İki Güne Dikkat Etmeli!

Takip et

An itibarı ile 465 TL’den işlem gören gram altın ve 1.858 dolardan alıcı bulan ONS altın birçoklarının güvenilir yatırım aracı olmayı sürdürürken fiyatlardaki belirsiz gidişat tedirginlik yaratmaya devam ediyor.

Öte yandan dünyadaki önde gelen ekonomistler, genel ekonomik ve siyasi durum karmaşasının devam ettiği şu günlerde yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyorlar.

Özellikle ABD’deki başkanlık seçimleri, pandeminin gidişatı, ülkelerin ekonomik durumu, Azerbaycan-Ermenistan arasındaki gerilim de hesaba katıldığında kendisine net bir yön çizemeyen altın da belirsiz hareketlenmeler gösteriyor.

Salı Ve Cumaya Dikkat!

Özellikle ABD’de yaşanan seçim tartışmaları büyük önem arz ediyor. Bu noktada salı günü gerçekleşmesi planlanan son istihdam verisi bildirisi ve cuma günü görüşülecek olan ABD demokratlarının hazırladığı mali teşvik paketi tartışmaları büyük önem arz ediyor!

Altında yaşanan dalgalanma hakkında konuşan uzman ekonomist Gary Wagner ise 50 günlük hareketi değerlendirildiğinde altındaki kısa vadeli yükseliş eğiliminin azaldığını belirtiyor. Wagner ayrıca altındaki kırılmanın ONS başına 1800 dolarlık seviyenin görülebileceğini de belirtiyor.

Global düzlemdeki tüm etkiler hesaba katıldığında altın konusunda temkinli olmakta yarar olduğunu söylemek doğru olacaktır.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları