Haberler

Altın Yatırımcısı Şimdi Ne Yapmalı?

Altın yatırımı hala doğru bir seçenek mi?

An itibarı ile 1.943 dolardan işlem gören ONS altın tarihinin en yüksek fiyatlarını görmüşken gümüş de 30 dolara ulaşarak istikbal vaat eden alternatif bir yatırım aracı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

2.089 dolara kadar yükseldiğine şahit olduğumuz altın birçoklarına göre üzerine düşen misyonu tamamladı ve erken davranan yatırımcılarını tarihinde hiç olmadığı kadar memnun etti.

Zirve seviyesine ulaşmasının akabinde geri çekilmeye başlayan fiyatlar, bazı seanslarda 1.862 dolar seviyesine değin indi. Ancak akabinde yeniden bir toparlanma yaşandı ve 1.938 dolar seviyesi görüldü.

Söz konusu aşağı yönlü dalgalanmada ABD’de gündemde olan 2. coronavirüs dalgasını önleme yolunda atılan adımlar etkili olmuşa benziyor. Nitekim ABD hazine getirilerindeki güçlü artış söz konusu düşüşün temel tetikleyicilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan gözle görülür bir rahatlama sürecine giren ABD doları altın fiyatları üzerinde daha fazla baskıya sebep olabilir. Yaklaşık 200 dolarlık keskin bir düşüş yaşayan altın ise kısa vadeli yatırımcılar için zarar getirmiş olsa da uzun vadeli yatırımcılar açısından bakıldığında söz konusu ortamın sağlıklı bir düzeltme olarak değerlendirilmesi de mümkün. Nitekim altının bu zamana kadarki en yüksek seviyesini gördüğü hesaba katılırsa böylesi bir düzeltmenin olması son derece normal. Bu tür hareketlenmelerin güçlü fiyat artışlarından önce görülmesi ise yeni yükseliş işaretleri olarak değerlendirilebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu