AltcoinHaberler

Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesinden Telegram’a Ret Kararı!

GRAM projesi şimdilik rafa mı kaldırılıyor?

Nexo

Amerika Birleşik Devletleri New York Federal Mahkemesi Telegram ile ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada Telegram’ın aleyhinde karar vererek GRAM’ın piyasaya sürülmesinin önüne adeta taş koydu. Mahkeme Howey testi kriterleri neticesinde GRAM token’larının SEC’in iddia ettiği gibi menkul değer olduğuna hükmetti.

Bilindiği gibi Telegram SEC’in GRAM token’ının menkul değer olarak sınıflandırılması gerektiğini belirtmiş ve halka arzın (ICO) kendilerinden izin alınmaksızın yapıldığını ileri sürmüştü. Bunun sonucunda da Telegram soluğu mahkemede almıştı ancak ne yazık ki buradan da umduğunu bulamayan Telegram şimdilik GRAM projesini rafa kaldıracak gibi duruyor.

Mahkemeden çıkan söz konusu karar bulut tabanlı mesajlaşma uygulaması Telegram‘ın 1,7 milyar dolarlık ICO’sunun ve GRAM satışlarının menkul değer kanunlarını çiğnediğini gösteriyor. Yani mahkemenin verdiği hüküm Telegram’ın ilk GRAM token’ı satışına yatırım yapanların şirketin ikinci bir satış yapacağından haberdar oldukları ve kar amacı güderek bu yatırımı gerçekleştirdikleri gerçeğini ortaya koyuyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı