AltcoinHaberler

Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesinden Telegram’a Ret Kararı!

GRAM projesi şimdilik rafa mı kaldırılıyor?

Amerika Birleşik Devletleri New York Federal Mahkemesi Telegram ile ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada Telegram’ın aleyhinde karar vererek GRAM’ın piyasaya sürülmesinin önüne adeta taş koydu. Mahkeme Howey testi kriterleri neticesinde GRAM token’larının SEC’in iddia ettiği gibi menkul değer olduğuna hükmetti.

Bilindiği gibi Telegram SEC’in GRAM token’ının menkul değer olarak sınıflandırılması gerektiğini belirtmiş ve halka arzın (ICO) kendilerinden izin alınmaksızın yapıldığını ileri sürmüştü. Bunun sonucunda da Telegram soluğu mahkemede almıştı ancak ne yazık ki buradan da umduğunu bulamayan Telegram şimdilik GRAM projesini rafa kaldıracak gibi duruyor.

Mahkemeden çıkan söz konusu karar bulut tabanlı mesajlaşma uygulaması Telegram‘ın 1,7 milyar dolarlık ICO’sunun ve GRAM satışlarının menkul değer kanunlarını çiğnediğini gösteriyor. Yani mahkemenin verdiği hüküm Telegram’ın ilk GRAM token’ı satışına yatırım yapanların şirketin ikinci bir satış yapacağından haberdar oldukları ve kar amacı güderek bu yatırımı gerçekleştirdikleri gerçeğini ortaya koyuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu