coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizAnaliz: Bitcoin Ağındaki İşlem Ücretleri Neden Yükseliyor?

Analiz: Bitcoin Ağındaki İşlem Ücretleri Neden Yükseliyor?

23 Nisan 2023 tarihinde BTC ağındaki günlük toplam aktarım maliyeti 380 bin dolar civarında seyrederken günümüzde bu rakam 10 kat arttı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin’in işlem gördüğü blokzincir ağında işlem ücretleri son günlerde önemli ölçüde artış gösterdi. Kripto yatırımcıları ücretlerdeki yükselişin ardındaki sebebi merak ediyor.

Blockchain ağlarındaki transfer ücretlerini takip eden CryptoFees’in güncel verisine göre 23 Nisan 2023 tarihinde BTC ağındaki günlük toplam aktarım maliyeti 380 bin $ olarak gerçekleşti. Ay sonundan itibaren artan metrik günümüzde 4.000.000 dolar sınırını aştı.

Söz konusu iki tarih arasında Bitcoin’in sadece %5 değerlenmesi, komisyonlardaki yükselişin BTC fiyatı kaynaklı olmadığını gösteriyor. Peki transfer ücretleri neden artıyor?

Ordinals Etkinliği Yükseliyor!

On-chain verilere göre BTC ağındaki işlem ücretlerindeki artışın arkasında Bitcoin Ordinals bulunuyor. Dune Analytics’in paylaştığı metrik, son günlerde Ordinals üzerinde ortalama 150.000 işlem gerçekleştiğini ortaya koydu.

Ordinals protokolü, Bitcoin ağı üzerinde NFT oluşturulmasına olanak tanıyan bir projedir.

BTC Fiyatı

Piyasa değeri en büyük kripto para birimi Bitcoin, Mayıs ayının ilk haftasını hareketsiz geçiriyor.

Haftanın ilk gününden bu yana sadece %0,5 değer kazanan BTC için 30.000$ bölgesindeki fiyat savaşı devam ediyor. Satıcıların yoğunluk gösterdiği mavi bölge aşıldığı takdirde boğaların üstün çıkacağını söyleyebiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail