Kripto HaberleriAltcoinAnaliz Şirketi: "Bitcoin Borsası FTX'in İflası Sonrası Yatırımcılar Bu İki DeFi Projesine...

Analiz Şirketi: “Bitcoin Borsası FTX’in İflası Sonrası Yatırımcılar Bu İki DeFi Projesine Yöneldi!”

Bernstein yeni kripto para raporunu yayınladı.

Takip et

Kasım ayının başlarında likidite krizi yaşadığı ortaya çıkan Bitcoin (BTC) borsası FTX yaklaşık bir hafta içinde iflas ettiğini açıklamıştı.

FTX‘in ve kardeş şirketi Alameda Research’ün iflası kripto para piyasasında düşüşlerin yaşanmasına neden olurken, yatırımcıların da borsalara karşı güvenleri azaldı.

FTX ve Alameda’nın iflası sonrasında kripto yatırımcılarının eğilimini araştıran araştırma şirketi Bernstein, yeni raporunda yatırımcıların FTX çöküşünden sonra zincir üzerinde hareket ettiğini söyledi.

Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Manas Agrawal tarafından kaleme alınan raporda, yatırımcıların eğilimlerinin değiştiği ve merkezi borsalardan ayrıldıkları belirtildi.

“FTX iflası sonrasında daha fazla yatırımcının merkezi borsalar yerine kendi cüzdanlarında kripto para sakladığı merkezi olmayan finans (DeFi) spot ve türev ticaret platformlarına yöneldiğini gördük.

Yatırımcılar, merkezi borsalardan DeFi platformlarına geçtiği için DeFi’ye bu durum daha yüksek işlem hacimleri ve kullanıcı sayısında büyüme olarak yansıdı.

Zira son 60 gün içinde hem gelirin hem de işlem sayısının arttığını gözlemledik.”

Raporda en çok büyüme kaydeden DeFi blok zincirlerinin Arbitrum ve Optimism blok zincirleri olduğu belirtildi.

“Arbitrum ve Optimisim kullanıcı büyümesinde en güçlü ivmeyi ve FTX gevşemesinden bu yana işlem ve gelir ivmesi gören blok zincirleridir.”

FTX ve Alameda’nın yerel blok zinciri olarak görülen Solana’nın (SOL) iflas sonrasında en çok kayıp veren blok zincir olduğunu belirten analistler, iflas sonrasında pek çok kullanıcının diğer zincirlere geçtiğini söyledi.

Analistler son olarak iflas sonrası Binance Smart Chain’in (BSC) de az miktarda da olsa kullanıcı sayısının arttığını ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları