Kripto HaberleriAnalizAnaliz Şirketi Cumberland Kripto Para Piyasasındaki Boğa İhtimalini Değerlendirdi

Analiz Şirketi Cumberland Kripto Para Piyasasındaki Boğa İhtimalini Değerlendirdi

Takip et

Kripto para alanında faaliyet gösteren en büyük ticaret firmalarından biri, dijital varlıklar için volatil piyasada “tomurcuklanan bir yükseliş trendi” oluştuğuna inanıyor.

Cumberland: “Kripto Paralar Etrafındaki Olumsuzluklar Azalıyor”

Ticaret devi DRW’nin kripto departmanı olan Cumberland, Twitter’da paylaştığı bir mesajda, yükseliş trendinin ABD dolarının zayıflaması ve kripto paraların yeni piyasa katılımcıları tarafından benimsenmesiyle desteklendiğini söyledi.

Şirket, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu yılın başlarında, doların amansız gibi görünen yükselişi, ciddi şekilde arz kısıtlaması olan bazı emtialar da dahil olmak üzere tüm büyük risk varlık sınıflarındaki duyarlılığı öldürdü.

Bu ralli, muhtemelen FED’in 2023 ortasına kadar rotasını tersine çevireceği beklentilerinin bir sonucu olarak zirveye ulaşmış görünüyor.”

FED’in enflasyonu dizginlemek için sıkılaştırma çabalarına başlamasıyla dolar bu yılın büyük bir bölümünde yükseldi, ancak son zamanlarda zayıfladı. Bu arada Bitcoin geçtiğimiz ay %5 değer kazandı. Bu, yılın başlarındaki piyasa dinamiklerinin tersine dönmesi anlamına geliyor.

Cumberland’a göre dijital varlıklar için bir başka avantaj da Rusya-Ukrayna çatışması ve tedarik zinciri darboğazları gibi jeo-politik aksaklıkların azalması.

İlgili Haber
Cumberland Analistleri Bitcoin ve Ethereum'u Değerlendirdi: "Bu, Büyük Katalizör Olacak!"

Şirket ayrıca ara seçimlerde Cumhuriyetçilerin kazanması durumunda Washington DC’de kripto paralar için daha elverişli bir ortamın oluşma ihtimalinin de altını çizdi.

Büyük teknoloji şirketleri arasında kriptonun benimsenmesi de bir faktör. Örneğin Instagram geçen hafta, uygulamasında yaklaşan NFT mint etme için Polygon ağından yararlanacağını söyledi. Bu arada Google Cloud, Solana ağının bir doğrulayıcısı olduğunu bildirmişti.

Şirket açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bunun etkisi henüz hissedilmedi, ancak önceki döngülerde gördüğümüz gibi, güçlü benimseme söylemleri parabolik rallilere yol açabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları