binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumAnaliz Şirketi, Ethereum Spot ETF Onayının Arkasındaki Gizli Tehlikeye Dikkat Çekti

Analiz Şirketi, Ethereum Spot ETF Onayının Arkasındaki Gizli Tehlikeye Dikkat Çekti

S&P Global Ratings analistleri, onaylanmaları halinde Ethereum Spot ETF'lerinin sahip olduğu bir tehlikeyi açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

S&P Global Ratings, staking özelliğini içeren ABD spot Ethereum ETF’lerinin potansiyel olarak onaylanması sonucunda Ethereum’un konsantrasyon riskinin artabileceği konusunda bir uyarı yayınladı.

S&P analistleri Andrew O’Neill ve Alexandre Birry Salı günü yayınladıkları bir raporda, bu ETF’lerin Ethereum ağındaki doğrulayıcı konsantrasyonlarını değiştirecek kadar büyük olabileceğini belirtti. ETF sahibi şirketlerin seçimlerinin bu konsantrasyon risklerini nasıl yönlendireceğini anlamanın önemini vurguladılar.

Analistler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot ETH ETF’lerini bu yılın Mayıs ayı gibi erken bir tarihte onaylayabileceğini tahmin ediyor. Bu, bu tür fonların onaylanması için ilk son tarih olacak. Aralarında BlackRock ve Fidelity gibi sektör devlerinin de bulunduğu çok sayıda firma spot ETH ETF’leri için başvuruda bulundu. Başvuranlar arasında özellikle Ark Invest ve Franklin Templeton, temel olarak Ethereum stake ederek ek getiri elde etmeyi hedefliyor.

İlgili Haber  Son Dakika: Merakla Beklenen FED Tutanakları Yayınlandı! İşte Tüm Detaylar

Şu anda, merkeziyetsiz bir likit stake etme protokolü olan Lido, en büyük Ethereum doğrulayıcısı ve onu Coinbase takip ediyor. S&P analistleri, spot ETH stake ETF’lerinin Lido gibi merkeziyetsiz protokolleri seçme olasılığının düşük olduğuna inanıyor. Bunun yerine, kurumsal bir kripto para saklayıcısını tercih etmeleri muhtemel. Konsantrasyon üzerindeki etki, şirketlerin hisselerini birden fazla saklama kuruluşu arasında çeşitlendirip çeşitlendirmediğine bağlı olarak değişecek.

Analistler, “Coinbase, yakın zamanda onaylanan 11 ABD Bitcoin ETF’sinin sekizinde bir saklama kuruluşu olarak hareket ediyor ve ABD dışındaki en büyük dört ETH stake ETF’sinden üçü tarafından bir stake kurumu olarak adlandırılıyor” dedi. Yeni dijital varlık saklama kuruluşlarının ortaya çıkmasının, ETF şirketlerinin hisselerini farklı kuruluşlara yaymalarını ve bu riski azaltmalarını sağlayabileceğini de sözlerine eklediler.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail