HaberlerKripto Para

Anonymous Hacker Çetesi, Rusya’ya Siber Savaş Açtı!

Bu zamana kadar birçok kurum ve siteye saldırıda bulunan grup, bu sefer de Rusya'nın karşısında yer aldı.

Bu zamana kadar birçok kişinin olumsuz tepkisiyle karşılaşan “Anonymous hacker” çetesi ilk kez birçok kesimin desteğini alacak gibi görünüyor.

Çünkü grup bu sefer tüm dünyayı yakından ilgilendiren Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Grup, Rus propaganda istasyonu RT News‘in web sitesini çökerttiğini iddia etti:

Merkezi olmayan uluslararası bir aktivist ve hacktivist kolektifi olan Anonymous, çeşitli hükumetlere ve şirketlere karşı sayısız siber saldırılarıyla tanınıyor.

Scientology Kilisesi saldırısının da faili olan grup, Vendetta maskeleri takarak devlet kurumlarına çocuk pornografisi sitelerine, Westboro Baptist Kilisesi’ne ve ilişki sitesi Ashley Madison’a da siber saldırı düzenlemişti.

Bazıları onları “özgürlük savaşçıları” olarak görüyor, bazıları onlara dijital Robin Hood’lar diyor bazılarıysa grubu “siber linç çetesi” olarak değerlendiriyor. Ancak görünen o ki Putin’in iyi imaj propagandasına yaptıkları saldırıyla bu kez tarihin yanında yer alıyorlar.

Grup bir süre önce Rus hükumetine karşı siber savaş içinde olduklarını açıkladı:

Anonymous’un Kripto İle Bağlantısı

Hacker grubu, geçen yıl kendi kripto para birimini piyasaya sürdü. Bundan tam 10 yıl önce FBI, düzenlemiş olduğu sayısız operasyonla o dönemde LulzSec olarak bilinen bir Anonymous alt grubunu çökertmişti. Ancak grup yıllar sonra adeta küllerinden doğdu ve sosyal medyada yeniden birleşti.

Bir araya gelmelerinin ardından kendi kripto jetonları “Anon Inu“yu geliştirdiklerini açıklayan grup, söz konusu tokenın Elon Musk‘ın kripto piyasaları üzerindeki etkisiyle mücadele etmek için oluşturulduğunu söyledi.

Bitcoin madenciliğini yasaklamasına karşın kendi ulusal kripto para birimini çıkaran Çin‘e de karşı olduğu bilinen grup, şöyle bir açıklamada bulunmuştu:

Kriptonun yeni başladığına inanıyoruz. Bu yüzden yeni bir topluluk belirteci olan “Anon Inu” belirtecini yayınladık. Bu jeton, meme alanında Elon Musk ile kripto alanında ise Çin ile savaşacak. Anon Inu token sahipleri düzenli olarak ücretsiz jetonlar ve ödüller alacaklar. Ekip ayrıca kazançlarının bir kısmını köpeklere yardım eden hayvan barınaklarına bağışlayacak. Jeton sahipleri ayrıca ücretsiz Anon Inu profil-pic NFT alacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Çete demekten vazgeçin şu insanlara onlar çete değil özgürlük savaşçıları


Başa dön tuşu