Haberler

Anonymous’dan Rusya Merkez Bankasına Şok Saldırı!

Ünlü hacker grubu Rus hükumetini 48 saat içinde 35.000 gizli belgeyi ifşa etmekle tehdit etti.

Ukrayna-Rusya savaşının başından beri Rusya karşıtı bir tavır çizen Anonymous grubu yeni bir hack olayıyla gündeme oturdu!

Rusya Merkez Bankasını hackleyen grup, hükumeti önümüzdeki 48 saat içinde 35.000 gizli belgeyi ifşa etmekle tehdit etti.

Öte yandan Rusya’dan çekilmemiş küresel şirketleri de tehdit listesine ekleyen grup, aksi takdirde bir sonraki hack mağdurlarının bu şirketlerden biri olabileceğini belirtti.

Rusya’nın başlattığı özel askeri operasyonun üzerinden tam bir ay geçti ancak henüz net bir sonuca ulaşılmış değil. NATO, AB ve diğer birçok ülke, Rusya’nın eylemlerine askeri açıdan karşılık vermeseler de finansal açıdan çeşitli yaptırımlar uyguladılar. Apple, Nike, Ikea, Shell, Goldman Sachs, Visa, Mastercard, PayPal gibi birçok dev şirket, saldırının ardından Rusya merkezli müşterilere hizmet vermeyi durdurdu.

Anonymous da Tepkilere Destek Verdi

20 yıllık geçmişi olan hacker grubu Anonymous da Rusya’ya karşı mücadeleye kendi yöntemlerince dahil oldu.

Neler Yaptılar?

30’dan fazla Rus hedefini ihlal eden, 1 milyardan fazla RUB toplayan ve Rus birliklerine tanklarını teslim etmeleri için 52.000 dolar değerinde Bitcoin teklif eden grup; bu son girişimiyle oldukça ses getireceğe benziyor.

Twitter sayfasından açıklama yapan Anonymous, Rusya’nın merkez bankasını sömürdüğünü söyledi ve önümüzdeki iki gün içinde binlerce dosyayı ifşa edeceğini belirtti.

Şirketlere De Seslendiler

Rusya’da faaliyet göstermeye devam eden şirketlere bir kez daha çağrıda bulunuyoruz: Ukrayna’da vahşice katledilen masum insanlara üzülüyorsanız Rusya’daki faaliyetlerinizi derhal durdurun. Zamanın doluyor. Affetmeyiz. Unutmayız.

diyen grup kararlarından kolay kolay vazgeçeceğe benzemiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu