Haberler

Apple ABD’de Artan Protestolar Sebebiyle Önlem Aldı

Teknoloji devi şirket, hafta sonu süresince perakende mağazalarını kapatma kararı aldı.

Amerika’da siyahi George Floyd’un beyaz bir polis tarafından gözaltına alınırken yol ortasında boğularak öldürülmesinin ardından gelişen olaylar çığ gibi büyüyor. Protestocular ülke çapındaki birçok lüks mağazayı yağmalayıp kundaklıyor. Son bir haftadır devam eden şiddet eylemlerinin boyutu ülke sınırlarını aşmış durumda.

Ülkenin önde gelen teknoloji devlerinden Apple ise söz konusu kundaklama ve yağmalama eylemlerinin şiddetlenmesinin ardından hafta sonu süresince ülkedeki pek çok mağazasını kapatma kararı aldı.

9to5Mac’ten Michael Steeber -Apple’ın perakende satışlarını yakından takip eden yaratıcı editör – ise attığı tweetle Apple gibi dev bir şirketin sadece hafta sonu kapalı kalma önlemiyle yetinmeyeceğini ima etti.

Bu yaşanan olaylar tüm piyasaları altüst ettiği gibi Bitcoin’in de gün içerisinde aşağı ve yukarı şekilde sert hareket etmesinde büyük rol oynadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu