Haberler

Apple, Yeni iPhone Ürününü Erteleme Kararı Aldı

Coronavirüs tüketici ihtiyaçlarını değiştirmeye devam ederken birçok şirket de üretim takvimlerine yeni düzenlemeler getiriyor.

Apple’ın yıllık hasılatının yarısını her yıl gerçekleştirdiği ürün yenilemelerinden sağladığı bilinen bir gerçek ancak coronavirüs sebebiyle tüketici yelpazesinin değişmesi Apple’ı da vurmuşa benziyor.

Dünyanın önde gelen şirketlerinden Apple’ın kısa zamanda piyasaya çıkması beklenen iPhone akıllı telefonlarının seri üretimini ertelendiği öğrenildi. Şirket konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken bir aya kadar çıkarılması planan 2020’nin amiral gemisi iPhone modeli akıllı telefonların seri üretiminin durdurulması haberleri Appleseverleri hüsrana uğrattı.

Coronavirüs pandemisinin tüm dünyanın tüketim ihtiyaçlarını derinden etkilemesinin bir sonucu olarak otomotiv şirketleri, petrol üretimi ve elektronik satışları büyük ölçüde yara almış durumda. Öyle ki ham varil petrol pandemi öncesinde ne kadar kıymetli iken virüs sonrası ABD’deki varil fiyatları 0.01 dolara kadar düşmüştü, otomotiv sektöründe de rekor düşüşler kaydedildi.

Aynı durumdan nasibini alan elektronik sektöründe ise ürünlerin üretim merkezi olan Asya’da tedarik zincirinde ciddi sıkıntılar yaşanması elektronik şirketlerinin ciddi oranda sekteye uğramasına yol açıyor. Apple’ın tam da bu sebeple yeni model ürün üretimini rafa kaldırma kararı aldığı düşünülüyor. Normal şartlarda yeni iPhone modellerini aşağı yukarı eylül ortasında çıkaran ve ayın sonu gelmeden satmaya başlayan şirket, yaz başında üretimini arttırmaya, ağustos ayında ise envanterini hazırlamaya başlardı. Bununla birlikte şirketin haziran ile eylül ayları arasında bazı yeni modellerinin üretimine başlaması ancak seri üretime gecikmeli olarak devam edeceği kulis ardında konuşulanlar arasında yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu