XRP

Arap Bölgesel Fintech Grubu, Ripple’ı (XRP) SWIFT Sistemine Alternatif Olarak Gösterdi!

Arap Bölgesel Fintech Grubu, Ripple'ın (XRP) ve RippleNet'in SWIFT sistemine alternatif olduğunu açıkladı.

Bilindiği üzere Ripple tarafından yönetilen RippleNet platformu dünya üzerindeki her yere kripto para göndermek ve sınırlar arası transfer işlemleri yapmak için kullanılıyor.

Bu yüzden RippleNet sistemi SWIFT bankacılık sistemine direkt bir şekilde alternatif olarak görülüyor.

Arap Bölgesel Fintech Grubu’nun Raporunda Ripple (XRP), SWIFT Sistemine İki Kez Alternatif Olarak Gösterildi

Arap Bölgesel Fintech Grubu’nun 18 Mart tarihinde merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile ilgili hazırladığı “Pratik Kılavuzda” Arap merkez bankalarının dijital varlıklar piyasasındaki farkları anlamaları amaçlandı.

Sürpriz bir şekilde söz konusu raporda RippleNet iki kez SWIFT sistemine direkt bir alternatif olarak bahsedildi.

Söz konusu belgedeki bu detay Twitter üzerinde Ripple ile ilgili araştırmalar yapmasıyla tanınan WrathofKahneman rumuzlu hesap tarafından fark edildi.

Arap Bölgesel Fintech Grubu’nun yayınladığı aynı belgede kripto paraların fiyatlarının sabit olmadığı ve bir ödeme yöntemi olmaktan ziyade spekülatif birer yatırım ve tasarruf aracı olarak kullanıldığından bahsetti.

Bilindiği üzere Ripple mevcut durumda halen devam eden dava sürecinde değerinde büyük düşüşler yaşamıştı.

Bununla birlikte son gelişmelerde şirketin “adil bildirim” konusunda yaptığı savunmaya itiraz eden SEC’in itirazı mahkeme tarafından reddedilmişti.

Bu son gelişmeyi şirketin CEO’su Brad Garlinghouse “büyük bir zafer” olarak nitelemişti. Dava sürecinde önümüzdeki haftalarda yeni gelişmeler yaşanması bekleniyor.

Buna ek olarak kısa bir süre önce XRP, uluslararası bir otorite olan Dijital Euro Association’ın (DEA) CBDC’ler üzerinde çalışmak için oluşturduğu misyonunun bir parçası olmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu