Kripto HaberleriHaberlerAraştırma: İlk 100 Kripto Paranın Yüzde 60'ı Gereksiz

Araştırma: İlk 100 Kripto Paranın Yüzde 60’ı Gereksiz

Takip et

Yapılan bir araştırma piyasa hacmine göre ilk 100 kripto parayı inceledi. İnceleme neticesinde bu kripto paraların yarısından fazlasının hiç bir işlevi ve değeri bulunmadığı ortaya çıktı.

İnvestin Blockchain tarafından yapılan araştırmaya göre ilk 100’deki sadece 40 coinin bir ürüne sahip olduğu ve bir değeri olduğu belirlendi.

Araştırma yapılırken her bir coinin, yol haritası, çıkardığı ürünler, geçmiş fiyat dalgalanmaları ve yaptıkları, mevcut durumu gibi kriterlere bakıldı. ilk 100’deki çoğu kripto para, “dediği ürünleri veya vaatlerini yerine getirmiyor” şeklinde bir sonuç çıkarıldı.

Daha önce de bu tarz açıklamalar ve araştırmalar yapılmıştı. Hatta öyle ki bir çok ünlü analist ve ekonomist tarafından piyasada bulunan kripto paraların 3 de 2’sinin çöp olduğu ve hiç bir işe yaramadığı dile getirilmişti. Hatta bu coinlerin önümüzdeki dönemlerde değerlerinin sıfırlanacağı iddia edilmişti.

Tahmin edildiği gibi Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash gibi projeler, kendini ispat etmiş listede yer aldı.

Araştırmaya göre faydalı ve işlevsel olarak değerlendirilen kripto paraların listesinin geriye kalanı şu şekilde:

Ripple, Binance Coin, Stellar, Monero, NEO, Qtum, Tether, Bytecoin, OX, Decred, BitShares, Steem, Siacoin, Augur, Nano, Basic Attention Token,  Golem, Pundi X, Waves, Kucoin Shares, Wanchain, Komodo, Ardor, Kyber Network, Huobi Token, PIVX, Bancor, Loom Network, Polymath, Bibox Token.

Öte yandan Ethereum’un tahtında gözü olan EOS’un listede olmaması dikkatlerden kaçmadı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları