HaberlerKripto Para

Avrupa Finansal Piyasalar Derneği AFME, Kripto Paralarla İlgili Ortak Bir Karar Alınması Gerektiğini Düşünüyor.

Avrupa Kripto para sektörüne hakim olabilir.

Her geçen gün daha da gelişen ve yatırımcıları sürekli artan kripto para sektörü, ülkeleri bu sektördeki yatırımlarını artırmaya ve teknolojiyi yakından takip etmeye zorluyor.

Bu sektörden tam anlamıyla yararlanabilmek ve yeniliklerin önünü açabilmek için hem bölgesel hem de küresel çapta bazı ortak regülasyonların hazırlanması gerektiğini düşünen Avrupa Finansal Piyasalar Derneği (AFME) Genel Müdürü James Kemp, Avrupa’nın bu konuda hızlı davranması durumunda kripto para sektörüne öncülük edebileceğini ifade etti.

Uluslararası kripto para regülasyonlarıyla ilgili yeni bir rapor yayınlayan AFME, Avrupa’nın Kripto para sektörüne hakim olabilmesi için birtakım standartlara uyması gerektiğini bildirdi.

Bankerverband Yasal Belirsizliklere Dikkat Çekmişti

Aylar önce yaptığı açıklamayla sektörle ilgili yetersizliklerin yasal belirsizliklere yol açtığını ifade eden Alman Bankalar Birliği (Bankenverband), iki yüzden fazla özel ticari bankayı temsil eden bir kurum. Bankenverband dağıtılmış kayıt teknolojisi (DLT) tabanlı menkul kıymetler için yeni yasal düzenlemelerin hazırlanması gerektiğini ifade ediyor.

AFME de Bankenverband ile aynı görüşte: Sektördeki belirsizliklerin giderilebilmesi için Avrupa Birliği’nin kripto paralarla ilgili ortak bir karar alması gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu