BlockchainHaberler

Avrupa Uzay Ajansı ESA, Blockchain Tabanlı Yeni Bir Projenin Finansmanı Olacak

Söz konusu proje ile madencilik sektörünün daha temiz, güvenli ve şeffaf olması amaçlanıyor.

Blockchain teknolojisi çok çeşitli alanlarda kullanılmaya devam ediyor. Bu alanlara bir yenisi daha eklendi ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) İskoç startup Hypervine ile ortak bir proje yürüteceğini açıkladı. ESA’nın proje finansmanı olacağı ortaklık sayesinde Blockchain teknolojisi ile uydu verileri birleştirilerek madencilik sektörünün şeffaflığını artırarak yanlış hesaplamaların ve potansiyel kazaların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Söz konusu amacı gerçekleştirmek için uydu kaynaklı veriler Blockchain teknolojisi sayesinde kayıt altına alınacak. ESA teknik sorumlusu Beatrice Barresi projenin temel hedefinin “maden ocaklarının daha temiz, daha güvenli ve daha şeffaf” olmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

ESA destekli söz konusu proje sayesinde madencilik faaliyetlerindeki insan hataları ve potansiyel riskler en aza indirilecek ve verimliliğin artması sağlanarak karbon emisyonu da azaltılacak.

ESA, uzay araştırmalarına odaklanan ülkeler arası bir kuruluş. Uzay teknolojileri haricinde Blockchain sektörünü yakından takip eden ESA 2019’un sonlarına doğru Blockchain şirketi SpaceChain’e 66 bin dolar civarında bir ödeme yapmıştı. Ticari amaçlı çok sayıda imzalı uydu cüzdanı geliştirme amacı taşıyan bu ödeme ESA’nın Blockchain teknolojine ne kadar güvendiğini de ortaya koymuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu