HaberlerKripto Para

Avrupa ve Asya’nın İki Dev Şirketinden Kripto Para Odaklı Ortaklık Haberi Geldi

SBI Holdings ve Boerse Stuttgart kripto para temelli ortaklıklarını resmen açıkladı.

SBI Holdings ve Boerse Stuttgart’ın yaptıkları ortaklık açıklaması Asya için de Avrupa için de son derece büyük bir önem arz ediyor.

Haftanın son günü yapılan açıklamaya göre iki şirketin kripto para sektörünü bir adım ileriye taşımaya yönelik ortaklık kurdukları ve Blockchain teknolojisini temele alan ve reel anlamda küresel uçtan uca bir kripto para ekosistemi kurmayı hedefledikleri belirtildi.

Söz konusu ortaklıkla iki ülke arasındaki kripto para transfer hacminin ciddi oranda artması bekleniyor.

Almanya’nın ikinci büyük borsası Boerse Stuttgart, ülkenin regüle olmuş ilk kripto para platformu olma unvanına sahip. Kripto para ticaretini Avrupa’nın sınırları dışına taşımayı hedefleyen borsa, bu amaç doğrultusunda Japonya’nın en büyük finans firmalarından biri olan SBI Holdings ile ortaklığa gitme kararı almasıyla amaçlarına yönelik önemli bir adım atmış oldu. Stuttgart, bir süre önce gerekli tüm lisansları alarak Almanya’daki dijital para birimlerinin hepsine kucak açmış oldu.

Stuttgart Borsası, iki ortağın Blockchain teknolojisini kullanmak suretiyle kripto paraların transferine imkan sağlayan bir platform üzerinde çalıştıklarını ve bunun global anlamda getirileri olacağını ifade etti.

Boerse Stuttgart CEO’su Alexander Höptner ise Avrupa ile Asya’nın dijital para piyasalarında en seri gelişen iki bölge olduğunu, karşılıklı kripto para ticaretinin bir üst noktaya taşınması için birçok alanda ortak çalışma yapabileceklerini ifade etti. Teknoloji ve bilgi alışverişinin dışında sınır ötesi transfer ve kripto varlıkların listelenmesi konusunda da iş birliği yapmalarının mümkün olduğunu sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu